region

WYBIERZ REGION

Kraków Wrocław Warszawa Zakopane Rabka Nowy Sącz Tarnów Rzeszów Poznań Łódź Świnoujście Trójmiasto Toruń Zielona Góra Tatry Morze zachód Morze wschód Gorce Pieniny Beskidy wsch Beskidy zach Bieszczady Sudety Karkonosze Stołowe Świętokrzyskie Kotlina Kłodzka Jura Krakowska Roztocze Puszcza Biało- wieska Polesie

Zwiedzamy LOKALNIE! Odkrywamy okolice Krakowa

Tak! Nam wszystkim marzą się dalekie, egzotyczne podróże!

A już szczególnie wtedy, kiedy z różnych względów takie wyjazdy nie są możliwe...
Bo zamknięte granice, bo nie ma czasu, urlopu, pieniędzy... Tymczasem...

Odkrywamy Trzebinię! >>>

Turystyka lokalna ma tak wiele plusów!

* Po pierwsze nie musimy daleko jechać (a co tu kryć: nie wszystkie dzieci przepadają i dobrze znoszą dalekie podróże...)
* Nie marnujemy czasu na dojazd: wystarczy jeden wolny dzień, lub nawet parę godzin popołudniu (latem dni są takie długie), żeby ciekawie i aktywnie wypocząć
* Nie musimy się denerwować długim pakowaniem: przecież to tak blisko, że na noc możemy wrócić do domu!
* Unikamy tłumów w najbardziej popularnych miejscach z turystycznych folderów, a jednocześnie...
* Możemy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy uroczych zakątków, do których będziemy mogli łatwo wrócić.
* Wreszcie: wspieramy swoich sąsiadów, lokalne firmy, lokale gastronomiczne itp.

Wymieniać można długo (swoje pomysły dopiszcie np. w komentarzach!), a my tymczasem podzielimy się swoimi odkryciami! Te miejsca, które odwiedziliśmy po raz pierwszy niezwykłą wiosną 2020 r. zapamiętamy i na pewno wrócimy!

Ciekawe miejsca blisko Krakowa

Macie ochotę odwiedzić małe, zaciszne muzeum stworzone przez pasjonatów?

Polecamy Stację-Muzeum Czernichów Główny "Ostatnia Kolejka"!

Ostatnia kolejka: przejażdżka drezyną

Do naszych ulubionych miejsc należą też Muzeum Fonografii w Niepołomicach (zwiedzanie można połączyć ze spacerem po Puszczy Niepołomickiej), Jaskinia Wierzchowska (wraz z pobliską Dolinką Kluczwody), Opactwo Benedyktynów w Tyńcu (i pobliskie Lasy Tynieckie )

Spacery i wycieczki rowerowe w okolicy Krakowa

Małopolska to prawdziwy raj dla wędrowców, miłośników lasów, łatwych tras w dolinkach i tych bardziej wymagających w malowniczych Beskidach, Gorcach, Pieninach i Tatrach!

Tuż za miastem znajdziecie kilometry wspaniałych ścieżek pieszych i rowerowych. Nasze najnowsze odkrycie to ścieżka do Czarnego Stawu w Tenczyńskim Parku Krajobrazowym.

Czarny Staw - ślady bobrów

Inne nasze ulubione podkrakowskie trasy to np. Dolina Racławki, spacer ze schroniska Kudłacze do obserwatorium na Lubomirze, trasa ze Skomielnej Czarnej na Stołową Górę i Groń, wędrówka grzbietem Babicy z Harbutowic.

Trasy spacerów i wycieczek w Małopolsce

Czy wiecie, że znajdziecie u nas opisy prawie 100 tras w Małopolsce? Jeśli chcecie wybrać konkretny region skorzystajcie z wyszukiwarki na samej górze strony. Możecie wybrać dolinki na północ od Krakowa (zakładka JURA), lub górskie trasy na południu: tu możecie wybrać BESKIDY ZACHÓD (czyli wszystko to, co na zachód od "zakopianki": m.in. Beskid Mały i Makowski) lub BESKIDY WSCHÓD (to co na wschód od "zakopianki": m.in. Beskid Wyspowy i Gorce). Możecie też zajrzeć w TATRY i PIENINY.

>>>Trasy na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej (Dolinki Podkrakowskie)>>>Trasy w Beskidzie Małym i Makowskim (Beskidy na zachód od "zakopianki")


>>>Trasy w Beskidzie Wyspowym i Gorcach (Beskidy na wschód od "zakopianki")


>>>Trasy w Tatrach


...i koniecznie podzielcie się swoimi odkryciami z lokalnych podroży!
Piszcie na konkurs.trasadlabobasa@gmail.com


Wczytuję komentarze ...
cancel