Puszcza Niepołomicka z Niepołomic

Miejscowość: Niepołomice w pobliżu: Kraków
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa pieszo rowerowa
directions_bike  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
beach_access  Trasa w cieniu
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd busem lub autobusem
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską
accessible_forward  Trasa dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
wc  Toaleta na trasie

Dojazd: W Niepołomicach przystanek jest w samym centrum - "Niepołomice Rynek" - zatrzymuje się tu MPK Kraków (linie 301, 221) oraz busów z Krakowa i innych okolicznych miejscowości. Stąd do puszczy można przejść spacerkiem przez rynek, następnie obok kościoła i ulicą Bocheńską, alternatywnie (mniejszy ruch) Piękną, a następnie Partyzantów do samej puszczy - ok. 1 km. Autem najlepiej zaparkować na jednym z dwóch leśnych parkingów leżących przy tresie Kraków Północ - Brzesko, między Niepołomicami a Szarowem, na skraju bardziej spacerowej części puszczy.

Początek trasy (gdzie zaczynamy wędrówkę, parkingi itp.) Spacerowa część puszczy daje niezliczone możliwości spacerowe. Przecinają się tu droga asfaltowa (zamknięta dla pojazdów silnikowych), duża pętla rowerowa (ok.7 km), mała pętla biegowa (ok.3,5 km), trasa narciarstwa biegowego oraz spacerowa, poza tym liczne ścieżki wydeptane przez spacerowiczów. Zmotoryzowanym najłatwiej zacząć wyprawę z któregoś z parkingów. Tym, którzy idą z Niepołomice proponuję wejść do lasu z ulicy Bocheńskiej, Partyzantów lub Alei Dębowej.

Opis trasy: Można pokonać dużą pętlę rowerową (zwłaszcza gdy ma się rower:)), można małą biegową, ewentualnie zboczyć w czasie spaceru z jednej na drugą. Możliwości jest wiele. Moja ulubiona trasa (z dzieckiem śpiącym w wózku) rozpoczyna się na końcu ulicy Partyzanckiej, tu wejście do lasu na drogę średniej jakości, ale malownicza i przejście nią do prostopadłej drogi asfaltowej. Przejście przez asfalt na drogę rowerową i odbicie w lewo. Po przejściu niewielkiego mostu odbijam w prawo, na trasę biegową. Przy pierwszym rozwidleniu w lewo, do parkingu, na którym znajdują się stoły piknikowe, przyrządy do ćwiczeń na łanie natury, toalety. Mijam parking i wchodzę w drogę znajdującą się za szlabanem - dochodzę nią do dużej pętli rowerowej. Tu w prawo i dalej idę cały czas pętlą, aż dojdę ponownie do mijanej już drogi asfaltowej. Z lasu wychodzę nieco dziką ścieżką, przez piękny las liściasty - wychodzę na aleję Dębową.

Inne trasy w Puszczy Niepołomickiej:

Jeśli nie lubicie tłoków polecamy południową i wschodnią część Puszczy - jest tu dużo spokojniej niż w okolicy samych Niepołomic na zachodnim krańcu puszczy i wzdłuż "Drogi Królewskiej" od północy.

Puszcza Niepołomicka - na rowerze ze Stanisławic >>

Puszcza Niepołomicka - ścieżka edukacyjna w Damienicach>>

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel