Puszcza Niepołomicka na rowerze
Miejscowość: Stanisławice w pobliżu: Kraków
Region: 
Okolica Krakowa, Małopolskie
max 231 m min 201 m
child_friendly  4.5 km
north_east 160 m
south_east 146 m
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa rowerowa
directions_bike  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
train  Możliwy dojazd pociągiem

Puszcza Niepołomicka to dziesiątki kilometrów wygodnych, szerokich, bitych leśnych dróg - doskonałych na terenowe wycieczki rowerowe! Jeśli nie lubicie tłoków polecamy południową część puszczy - jest tu dużo spokojniej niż w okolicy samych Niepołomic na zachodnim krańcu puszczy i wzdłuż "Drogi Królewskiej" od północy.

Puszcza Niepołomicka z wózkiem i na rowerze
Nasza ulubiona trasa to niewielka pętla wokół Rezerwatu Długosza Królewskiego w Stanisławicach.Jedna z atrakcji przy drodze - paśnik, a w nim wielka gruda soli!Do lasu bez samochodu!


Duży plus trasy to możliwość dotarcia tu pociągiem (stacja PKP Stanisławice). Od przystanku do lasu dochodzimy spokojną osiedlową uliczką w ok 10 min. (Jeśli koniecznie chcecie dotrzeć na czterech kołach - jest tu też niewielki parking).My na początek skręciliśmy w prawo zielonym szlakiem, potem w lewo - nadal za zielonymi znakami. Wracaliśmy nieoznakowaną bitą drogą (na mapce biała linia). Cała ta pętla to ok. 4,5 km - w sam raz dla najmłodszych rowerzystów.Jeśli chcecie więcej, zielony szlak doprowadzi Was do samej "Drogi Królewskiej".A może macie ochotę na spacer edukacyjny? Polecamy ścieżkę dydaktyczną w Damienicach (południowo-wschodnia część Puszczy Niepołomickiej).Inne lasy w okolicy Krakowa:Autor: marfusza
Data dodania / aktualizacji: 2020-02-29

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel