Puszcza Niepołomicka na rowerze

Miejscowość: Stanisławice w pobliżu: Kraków
max 231 m min 201 m
straighten 4.5km
timer 1h 31min
north_east 160m
south_east 146m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa pieszo rowerowa
directions_bike  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
train  Możliwy dojazd pociągiem

Puszcza Niepołomicka to dziesiątki kilometrów wygodnych, szerokich, bitych leśnych dróg - doskonałych na terenowe wycieczki rowerowe! Jeśli nie lubicie tłoków polecamy południową część puszczy - jest tu dużo spokojniej niż w okolicy samych Niepołomic na zachodnim krańcu puszczy i wzdłuż "Drogi Królewskiej" od północy.

Puszcza Niepołomicka z wózkiem i na rowerze
Nasza ulubiona trasa to niewielka pętla wokół Rezerwatu Długosza Królewskiego w Stanisławicach.Jedna z atrakcji przy drodze - paśnik, a w nim wielka gruda soli!Do lasu bez samochodu!


Duży plus trasy to możliwość dotarcia tu pociągiem (stacja PKP Stanisławice). Od przystanku do lasu dochodzimy spokojną osiedlową uliczką w ok 10 min. (Jeśli koniecznie chcecie dotrzeć na czterech kołach - jest tu też niewielki parking).My na początek skręciliśmy w prawo zielonym szlakiem, potem w lewo - nadal za zielonymi znakami. Wracaliśmy nieoznakowaną bitą drogą (na mapce biała linia). Cała ta pętla to ok. 4,5 km - w sam raz dla najmłodszych rowerzystów.Jeśli chcecie więcej, zielony szlak doprowadzi Was do samej "Drogi Królewskiej".A może macie ochotę na spacer edukacyjny? Polecamy ścieżkę dydaktyczną w Damienicach (południowo-wschodnia część Puszczy Niepołomickiej).Inne lasy w okolicy Krakowa:Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel