Małopolska - miejsca i atrakcje dla dzieci

Małopolska to region górzystych grzbietów i jurajskich dolinek z licznymi wąwozami, jaskiniami, skalnymi ostańcami i tajemniczymi zamkami, a nawet prawdziwą pustynią! Ach, atrakcji tu bez liku!

Kraków - atrakcje i miejsca dla dzieci

Stolicą województwa jest miasto Kraków, którego znaczenia historycznego oraz mnogości zabytków nawet nie trzeba tłumaczyć! Co warto zwiedzić i zobaczyć będąc z dziećmi w Krakowie? Jakie atrakcje czekają na nich w mieście królów? Zajrzyjcie do opisu Kraków - miejsca i atrakcje dla dzieci

Sukiennice
Sukiennice

Małopolska - co warto zobaczyć?

Województwo jest bardzo różnorodne i pod względem atrakcji przyrodniczo turystycznych nie ma sobie równych! Poniżej przedstawiliśmy Wam te najbardziej znane.

Jura Krakowsko-Częstochowska

To kraina białych wapiennych skał, grot i jaskiń, a także budowanych na skalnych ostańcach warownych zamków zwanych orlimi gniazdami. Perełką regionu jest najmniejszy, ale jakże urokliwy park krajobrazowy - Ojcowski Park Narodowy. Jeśli chcecie poznać bliżej jego atrakcje oraz trasy turystyczne zajrzyjcie do artykułu:

Skała Rękawica - Ojcowski Park Narodowy
Skała Rękawica - Ojcowski Park Narodowy

Kopalnie soli

Zabytkiem na skale światową, wpisanym na liste UNESCO są dwie tutejsze kopalnie soli - najbardziej znana i reprezentacyjna "Wieliczka" oraz najstarsza kopalnia soli w Polsce "Bochnia". 

Kopalnia Soli Bochnia
Kopalnia Soli Bochnia

Pustynia Błędowska

Warto zobaczyć tu pustynne miraże stanowiącej unikat na skale europejską Pustyni Błędowskiej oraz zabytek na światową skalę - wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO - Kopalnię Soli w Wieliczce.

Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska

Tatry

Jednym z najpopularniejszych turystycznie rejonów Małopolski są bez wątpienia Tatry! Więcej informacji o tatrzańskich miejscach i szlakach dla dzieci znajdziecie w rejonie Tatry

Poniżej także lista łatwych tras i szlaków dla rodzin z małymi dziećmi:

Morskie Oko
Morskie Oko

Jezioro Czorsztyńskie

To sztuczne jezioro powstałe po zbudowaniu tamy na Dunajcu. Nad jego tafla górują dwa zamki, pomiędzy którymi pływa prom wodny. Wokół jeziora prowadzi też jedna z najpiękniejszych tras rowerowych Velo Czorsztyn. Z okolicznych Sromowców Niżnych rozpoczyna się przepływ tratwami przełomem Dunajca. Jezioro lezy na pograniczu Pienińskiego Parku Narodowego - blisko mamy więc wiele pięknych, górskich szlaków np. na Trzy Korony.

Velo Czorsztyn - odcinek przy Nidzicy, jeden z najbardziej malowniczych odcinków trasy
Velo Czorsztyn - odcinek przy Nidzicy, jeden z najbardziej malowniczych odcinków trasy

Pieniny

To niewielkie pasmo gór o skalistych szczytach - często mówi się o nich "małe Tatry". Szlaki są tu dużo łatwiejsze od Tatrzańskich i niewątpliwie maja w sobie wiele uroku. 

Polana z malowniczym widokiem na Trzy Korony przy miejscowości Czerwony Klasztor
Polana z malowniczym widokiem na Trzy Korony przy miejscowości Czerwony Klasztor
cancel