Kraków z dzieckiem - atrakcje, miejsca i muzea dla dzieci w Krakowie

Kraków - zwiedzamy z dziećmi zabytki Krakowa

Tylko jak to zrobić, by ich nie zamęczyć i nie zniechęcić? No i od czego zacząć? Bo tu historia czai się na każdym kroku! Mamy na to prosty sposób - zamień zwiedzanie w tropienie tajemnic i zagadek! W poniższym artykule znajdziecie:

  • Opis głównej trasy turystycznej wraz z zabytkami:
  • Przewodnik dla dzieci do wydruku "Z obwarzankiem po Krakowie":
SukienniceSukiennice

Kraków - wejdź do krakowskiej szopki!

Ta wystawa to dosłownie "Kraków w pigułce": legendy, historia, współczesność. Słynni mieszkańcy, artyści... a nawet krakowskie zwierzaki. Dzieciom zapewne najbardziej spodoba się możliwość wejścia do szopki krakowskiej, liczne stanowiska dotykowe i zabawy w przebieranie.

Pałac Krzysztofory. Kraków od początku, bez końca. Wchodzimy do szopki krakowskiej!
Pałac Krzysztofory. Kraków od początku, bez końca. Wchodzimy do szopki krakowskiej!

Kraków - atrakcje, miejsca i muzea dla dzieci

Będąc w Krakowie na pewno warto zajrzeć do znajdujących się tu muzeów - większość z nich ma wystawy, które z pewnością spodobają się dzieciom. Zwiedzanie muzeów ma też dodatkową zaletę - po prostu uczy! W dodatku wiele z nich można w wybrane dni zwiedzić zupełnie bezpłatnie! Nieopodal krakowskiego Rynku znajdziecie muzea, gdzie staniecie oko w oko z mumią, włochatym nosorożcem z epoki lodowcowej lub spotkacie jaskiniowca! A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Krakowie (lub nawet wejść do wnętrza Krakowskiej szopki) koniecznie zajrzyjcie na wystawę w Pałacu Krzysztofory.

  • Ciekawe atrakcje, miejsca i muzea dla dzieci w pobliżu Rynku:

Muzeum Iluzji Krakil
Muzeum Iluzji Krakil

Kraków - zwiedzamy za darmo!

W wybrane dni wiele z krakowskich muzeów oferuje bezpłatny wstęp - warto do nich zajrzeć! Zwłaszcza jeśli zostajemy w mieście królów na dłużej można sobie rozplanować zwiedzanie tak, by trafić na bezpłatne wejścia. Poniżej znajdziecie informacje, które muzea i  w jakie dni tygodnia są bezpłatne:

Muzeum Archeologiczne w Krakowie
Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Kolorowanki - krakowskie legendy

Pokoloruj i poznaj z nami krakowskie legendy: o Smoku Wawelskim, Lajkoniku, znalezionej za ołtarzem Kościoła Mariackiego żółtej ciżemce. Kolorowanki zostały zaprojektowane tak, by łatwo można je było wydrukować na domowej drukarce. Są dostępne także w wersji ukraińskojęzycznej.

Legenda o lajkoniku
Legenda o lajkoniku

Aplikacja "Z obwarzankiem po Krakowie"

Koniecznie zobaczcie też naszą interaktywną aplikację - przewodnik dla dzieci po Krakowie. W ciekawy sposób poznacie krakowskie legendy, historię i zabytki tego niezwykłego królewskiego miasta. Z aplikacji chętnie korzystają też nauczyciele oraz kluby edukacji domowej wyświetlając ją w formie prezentacji - wraz z przewodnikiem i kolorowankami do wydruku stanowią komplet materiałów edukacyjnych o Krakowie, które otrzymały  nagrodę Instytutu Dziedzictwa Narodowego. 

Wersja w języku polskim: Z obwarzankiem po Krakowie

Aplikacja SzpiedzyWiedzy.pl - Z obwarzankiem po Krakowie
Aplikacja SzpiedzyWiedzy.pl - Z obwarzankiem po Krakowie

cancel