Kraków - atrakcje i miejsca dla dzieci w okolicach Rynku

Szukacie miejsca na rodzinne spędzenie czasu? Poniżej lista naszych ulubionych miejsc niedaleko krakowskiego Rynku. Znajdziecie na niej ciekawe muzea, ale też miejsca rozrywki i zabaw dla dzieci w różnym wieku. 

Pałac Krzysztofory

Ta wystawa do dosłownie "Kraków w pigułce": legendy, historia, współczesność. Słynni mieszkańcy, artyści... a nawet krakowskie zwierzaki. Dzieciom zapewne najbardziej spodoba się możliwość wejścia do szopki krakowskiej, liczne stanowiska dotykowe i zabawy w przebieranie.

Pałac Krzysztofory. Kraków od początku, bez końca. Wchodzimy do szopki krakowskiej!
Pałac Krzysztofory. Kraków od początku, bez końca. Wchodzimy do szopki krakowskiej!

Muzeum Przyrodnicze

To takie “małe krakowskie zoo” niedaleko Rynku. Często zaglądamy tu, gdy na to “prawdziwe” po prostu brakuje czasu. Muzeum Przyrodnicze znajduje się w okolicy Plant (od strony Wawelu) przez co spotkanie ze zwierzakami łatwo wpiszemy w zwiedzanie miasta. 

Nosorożec włochaty - Muzeum Przyrodnicze w Krakowie
Nosorożec włochaty - Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

Muzeum Iluzji “Krakil”

W Muzeum Iluzji “Krakil” wszystko można tykać i samemu doświadczać i eksperymentować. Zaletą miejsca jest niewątpliwie to, że zainteresuje dzieci w praktycznie każdym wieku. Krakil zachwyci zarówno nastolatka, przedszkolaka, jak i rodzica: to idealna propozycja na rodzinne zwiedzanie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi z dużą różnicą wieku, którym szczególnie trudno jest dobrać atrakcje tak, by jedno lub drugie dziecko się nie nudziło.

Muzeum Iluzji Krakil

Zielony domek Fundacji Promyk 

To miejsce otwarte, przeznaczone dla mam niemowląt i dzieci do 3 lat. Wstęp do “domku” jest bezpłatny. Rodzice znajdą tu pokój z zabawkami, wygodne pufy i kanapy. To miejsce na odpoczynek, nakarmienie malucha i przewinięcie, ale także miejsce spotkań mam z młodszymi dziećmi. W “Zielonym Domku” mamy mogą sobie zrobić kawę lub herbatę. My często tu zaglądaliśmy w oczekiwaniu na pociąg, gdyż miejsce znajduje się niedaleko dworca. Do miejsca mogą wejść tylko rodzice lub opiekunowie oraz dzieci do lat 3. 

Zielony Domek w Krakowie

Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Staniesz tu oko w oko z jaskiniowcem oraz zajrzysz do prawdziwego, egipskiego sarkofagu z mumią owiniętą w bandaże! W muzeum panuje półmrok, jest to miejsce polecane dla nieco starszych dzieci - trudne do zwiedzenia z wózkiem (wózek można zostawić przy kasie). Przy muzeum ogród z widokiem na Wawel, a tuż za rogiem ciekawy plac zabaw.

WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

To miejsce doświadczeń dla dzieci, które znajduje się niedaleko dworca i Galerii Krakowskiej. Wchodzimy tu na konkretną godzinę, a zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który przy każdym stanowisku zostawia nam chwilę czasu wolnego na własną zabawę. 

Womai

Żywe Muzeum Obwarzanka

Czy wiecie, że obwarzankami zajadała się podobno królowa Jadwiga, a i Mikołaj Kopernik całkiem możliwe, że zagryzał je między wykładami. Poznajcie tajemnice tych rumianych wianków i… samemu je upieczcie!Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel