Krakil - Muzeum Iluzji
ul. Straszewskiego 15 przy Plantach, okolice filharmonii
31-101 Kraków
map zobacz na mapie

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Tu wszystko można tykać!

Uwaga, nie dotykać eksponatów - to chyba najbardziej znienawidzona przez dzieci tabliczka w muzealnych salach. W Muzeum Iluzji wszystko można tykać, przesuwać, chwytać, samemu prowadzić doświadczenia i wyciągać wnioski. Udowodniono, że w ten sposób najlepiej się uczymy i zapamiętujemy zdobytą wiedzę.

Tu wszystko można dotknąć, badać - Muzeum Iluzji KRAKIL

Każdy znajdzie coś dla siebie

Jedno z niewielu miejsc, które zainteresuje dzieci w praktycznie każdym wieku. Zachwyci zarówno nastolatka, przedszkolaka, jak i również rodzica - idealna propozycja na rodzinne zwiedzanie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi z dużą różnicą wieku, którym szczególnie trudno jest dobrać atrakcje tak, by jedno lub drugie dziecko się nie nudziło. Dla młodszych dzieci przygotowane są podesty, które ułatwią dostęp do stolików z doświadczeniami.

Przedszkolaki i starszaki, zabawy z barwnymi światłami - Muzeum Iluzji KRAKIL

Co zobaczymy w Muzeum Iluzji?

Magiczne Chińskie Lustra, które odbijają obraz znajdujący się na ich tylnej ścianie i miraskop tworzący efekt fatamorgany - wszystkie rączki na raz próbowały sięgnąć po wydającą znajdować się w ich zasięgu świnkę, jakie było zdziwienie, gdy okazało się, że jej tam nie ma! U naszych młodych badaczy ekscytację wywołały również eksperymenty z plazmową kulą i animacją.

Plazmowa Kula - Muzeum Iluzji KRAKIL

Pierwsze próby uzyskania animacji - Muzeum Iluzji KRAKIL
Ponadto znajdziemy tu zabawy z odcieniami i barwami, kolorowe cienie, tworzenie fluorescencyjnych rysunków, iluzje sensoryczne i wiele, wiele innych…
Fluorescencyjne rysunki - Muzeum Iluzji KRAKIL

Eksperymenty z barwami - Muzeum Iluzji KRAKIL

Iluzje sensoryczne - Muzeum Iluzji KRAKIL

Wygodne godziny otwarcia

Próbowaliście kiedyś wrócić ze szkoły, pracy, a następnie zwiedzić/zobaczyć miejsca otwarte zwykle do godziny 17? My nawet nie podejmowaliśmy się takich wyzwań - były z góry skazane na zagładę… Muzeum Iluzji czynne jest w każdy dzień tygodnia od 10:00 aż do godziny 20:00 (w święta godziny zwiedzania mogą ulec zmianie). Nasza przedszkolno-szkolna brygada zdążyła po powrocie z zajęć zjeść obiad i do muzeum wybraliśmy się na wieczorną wycieczkę - bez stresu, pośpiechu zdążyliśmy zwiedzić wystawę.

Mała Emila niczym słynny Godzilla - Muzeum Iluzji KRAKIL

Świetna lokalizacja

Muzeum znajduje się w centrum miasta, przy Plantach, blisko przystanku Filharmonii. Jest to wygodna lokalizacja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Informacje praktyczne

Muzealne sale znajdują się na dwóch piętrach - zwiedzanie z wózkiem jest więc kłopotliwe. Jeśli będzie towarzyszyć nam maluszek, warto zabrać ze sobą chustę, nosidełko, a wózek zostawić przy kasie (jest tu duża szatnia do dyspozycji odwiedzających). Niezbędne informacje i kontakt na stronie Muzeum Iluzji KRAKIL

Jak wykonać ciekawe zdjęcie? - Muzeum Iluzji KRAKIL

Autor: adelina
Data dodania:2019-11-08


comments powered by Disqus
cancel