Krakil - Muzeum Iluzji

ul. Straszewskiego 15 przy Plantach, okolice Filharmonii
31-101 Kraków
call 513 050 220    link www.krakil.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Tu wszystko można tykać!

Uwaga, nie dotykać eksponatów - to chyba najbardziej znienawidzona przez dzieci tabliczka w muzealnych salach. W Muzeum Iluzji wszystko można tykać, przesuwać, chwytać, samemu prowadzić doświadczenia i wyciągać wnioski. Udowodniono, że w ten sposób najlepiej się uczymy i zapamiętujemy zdobytą wiedzę. 

Krakil: Da się, czy nie da? Spróbuj sam!
Krakil: Da się, czy nie da? Spróbuj sam!

Swoboda i fachowe wsparcie

...a jeśli czegoś nie rozumiecie, lub chcecie wiedzieć więcej zapytajcie przewodników! Muzeum zwiedzacie indywidualnie, we własnym tempie i kolejności (możecie też wracać do ulubionych miejsc), ale jeśli potrzebujecie wsparcia, wyjaśnienia czy instrukcji przewodnicy obecni w każdej sali chętnie służą pomocą i udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania.

Muzeum Iluzji Krakil
Muzeum Iluzji Krakil

Każdy znajdzie coś dla siebie

Jedno z niewielu miejsc, które zainteresuje dzieci w praktycznie każdym wieku. Krakil zachwyci zarówno nastolatka, przedszkolaka, jak i rodzica: to idealna propozycja na rodzinne zwiedzanie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi z dużą różnicą wieku, którym szczególnie trudno jest dobrać atrakcje tak, by jedno lub drugie dziecko się nie nudziło.

Dla młodszych dzieci przygotowane są podesty, które ułatwią dostęp do stolików z doświadczeniami.

Krakil - zabytki z historii iluzji
Krakil - zabytki z historii iluzji

Co zobaczymy w Muzeum Iluzji?

Magiczne Chińskie Lustra, które odbijają obraz znajdujący się na ich tylnej ścianie i miraskop tworzący efekt fatamorgany - wszystkie rączki na raz próbowały sięgnąć po wydającą znajdować się w ich zasięgu świnkę, jakie było zdziwienie, gdy okazało się, że jej tam nie ma!

U naszych młodych badaczy ekscytację wywołały również eksperymenty z plazmową kulą:

Plazmowa Kula - Muzeum Iluzji KRAKIL
Plazmowa Kula - Muzeum Iluzji KRAKIL

Ponadto znajdziemy tu zabawy z odcieniami i barwami, kolorowe cienie, tworzenie fluorescencyjnych rysunków i wiele, wiele innych… Eksperymenty z barwami - Muzeum Iluzji KRAKIL

Eksperymenty z barwami - Muzeum Iluzji KRAKIL
Eksperymenty z barwami - Muzeum Iluzji KRAKIL

KRAKIL - niezapomniane zdjęcia!

Wybierając się do Muzeum Iluzji nie zapomnijcie o aparacie fotograficznym! Jest tu kilka niezwykłych miejsc, w których wykonacie niepowtarzalne zdjęcia... i na pewno zaskoczycie znajomych! Tu tylko kilka przykładów:

Mała Emila niczym słynny Godzilla - Muzeum Iluzji KRAKIL
Mała Emila niczym słynny Godzilla - Muzeum Iluzji KRAKIL
Jak wykonać ciekawe zdjęcie? - Muzeum Iluzji KRAKIL
Jak wykonać ciekawe zdjęcie? - Muzeum Iluzji KRAKIL

Wygodne godziny otwarcia

Próbowaliście kiedyś wrócić ze szkoły, pracy, a następnie zwiedzić/zobaczyć miejsca otwarte zwykle do godziny 17? My nawet nie podejmowaliśmy się takich wyzwań - były z góry skazane na zagładę… Muzeum Iluzji czynne jest aż do wieczora! (aktualne godziny otwarcia). Nasza przedszkolno-szkolna brygada zdążyła po powrocie z zajęć zjeść obiad i do muzeum wybraliśmy się na wieczorną wycieczkę - bez stresu, pośpiechu zdążyliśmy zwiedzić wystawę.

Świetna lokalizacja

Muzeum znajduje się w centrum miasta, przy Plantach, blisko przystanku Filharmonia. Jest to wygodna lokalizacja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

 Fluorescencyjne rysunki - Muzeum Iluzji KRAKIL
Fluorescencyjne rysunki - Muzeum Iluzji KRAKIL

KRAKIL: informacje praktyczne

Muzealne sale znajdują się na dwóch piętrach - zwiedzanie z wózkiem jest więc kłopotliwe. Jeśli będzie towarzyszyć nam maluszek, warto zabrać ze sobą chustę, nosidełko, a wózek zostawić przy kasie (jest tu duża szatnia do dyspozycji odwiedzających).

Na zwiedzanie zarezerwujmy sobie co najmniej godzinę (a lepiej nawet 1,5 godz.).

Przy wejściu znajduje się sklepik z pamiątkami i całym mnóstwem gadżetów, które pozwolą nam zabrać  trochę czarów do domu.

Krakil: zabawa światłem i kolorem
Krakil: zabawa światłem i kolorem
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel