region

WYBIERZ REGION

Kraków Wrocław Warszawa Zakopane Rabka Nowy Sącz Tarnów Rzeszów Poznań Łódź Świnoujście Trójmiasto Toruń Zielona Góra Tatry Morze zachód Morze wschód Gorce Pieniny Beskidy wsch Beskidy zach Bieszczady Sudety Karkonosze Stołowe Świętokrzyskie Kotlina Kłodzka Jura Krakowska Roztocze Puszcza Biało- wieska Polesie

Krakil - Muzeum Iluzji
ul. Straszewskiego 15 przy Plantach, okolice Filharmonii
31-101 Kraków
call 513 050 220    link www.krakil.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Tu wszystko można tykać!

Uwaga, nie dotykać eksponatów - to chyba najbardziej znienawidzona przez dzieci tabliczka w muzealnych salach. W Muzeum Iluzji wszystko można tykać, przesuwać, chwytać, samemu prowadzić doświadczenia i wyciągać wnioski. Udowodniono, że w ten sposób najlepiej się uczymy i zapamiętujemy zdobytą wiedzę. 


Krakil: Da się, czy nie da? Spróbuj sam!

Swoboda i fachowe wsparcie

...a jeśli czegoś nie rozumiecie, lub chcecie wiedzieć więcej zapytajcie przewodników! Muzeum zwiedzacie indywidualnie, we własnym tempie i kolejności (możecie też wracać do ulubionych miejsc), ale jeśli potrzebujecie wsparcia, wyjaśnienia czy instrukcji przewodnicy obecni w każdej sali chętnie służą pomocą i udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania.

Krakil - doświadczanie nieskończoności
Każdy znajdzie coś dla siebie

Jedno z niewielu miejsc, które zainteresuje dzieci w praktycznie każdym wieku. Krakil zachwyci zarówno nastolatka, przedszkolaka, jak i rodzica: to idealna propozycja na rodzinne zwiedzanie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi z dużą różnicą wieku, którym szczególnie trudno jest dobrać atrakcje tak, by jedno lub drugie dziecko się nie nudziło.

Dla młodszych dzieci przygotowane są podesty, które ułatwią dostęp do stolików z doświadczeniami.

Krakil - zabytki z historii iluzji

Co zobaczymy w Muzeum Iluzji?

Magiczne Chińskie Lustra, które odbijają obraz znajdujący się na ich tylnej ścianie i miraskop tworzący efekt fatamorgany - wszystkie rączki na raz próbowały sięgnąć po wydającą znajdować się w ich zasięgu świnkę, jakie było zdziwienie, gdy okazało się, że jej tam nie ma!

U naszych młodych badaczy ekscytację wywołały również eksperymenty z plazmową kulą:


Plazmowa Kula - Muzeum Iluzji KRAKIL

Ponadto znajdziemy tu zabawy z odcieniami i barwami, kolorowe cienie, tworzenie fluorescencyjnych rysunków i wiele, wiele innych… 
Eksperymenty z barwami - Muzeum Iluzji KRAKIL

KRAKIL - niezapomniane zdjęcia!

Wybierając się do Muzeum Iluzji nie zapomnijcie o aparacie fotograficznym! Jest tu kilka niezwykłych miejsc, w których wykonacie niepowtarzalne zdjęcia... i na pewno zaskoczycie znajomych! Tu tylko kilka przykładów:


Mała Emila niczym słynny Godzilla - Muzeum Iluzji KRAKIL


Jak wykonać ciekawe zdjęcie? - Muzeum Iluzji KRAKIL

Wygodne godziny otwarcia

Próbowaliście kiedyś wrócić ze szkoły, pracy, a następnie zwiedzić/zobaczyć miejsca otwarte zwykle do godziny 17? My nawet nie podejmowaliśmy się takich wyzwań - były z góry skazane na zagładę… Muzeum Iluzji czynne jest aż do wieczora! (aktualne godziny otwarcia). Nasza przedszkolno-szkolna brygada zdążyła po powrocie z zajęć zjeść obiad i do muzeum wybraliśmy się na wieczorną wycieczkę - bez stresu, pośpiechu zdążyliśmy zwiedzić wystawę.

Świetna lokalizacja

Muzeum znajduje się w centrum miasta, przy Plantach, blisko przystanku Filharmonia. Jest to wygodna lokalizacja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

 
Fluorescencyjne rysunki - Muzeum Iluzji KRAKIL

KRAKIL: informacje praktyczne

Muzealne sale znajdują się na dwóch piętrach - zwiedzanie z wózkiem jest więc kłopotliwe. Jeśli będzie towarzyszyć nam maluszek, warto zabrać ze sobą chustę, nosidełko, a wózek zostawić przy kasie (jest tu duża szatnia do dyspozycji odwiedzających).

Na zwiedzanie zarezerwujmy sobie co najmniej godzinę (a lepiej nawet 1,5 godz.).

Przy wejściu znajduje się sklepik z pamiątkami i całym mnóstwem gadżetów, które pozwolą nam zabrać  trochę czarów do domu.

Krakil: zabawa światłem i koloremAutor: adelina + marfusza
Data dodania / aktualizacji:2020-06-04

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel