Włochy

Riva del Garda

Położone u podnóża Alp włoskie jezioro Garda to zakątek ze spektakularnymi wręcz widokami! Patrząc na majestatyczne masywy gór o stromych zboczach trudno uwierzyć, że rejon oferuje tak wiele łatwych szlaków przyjaznych do rodzinnych wędrówek z dziećmi. Dużą zaletą okolic miejscowości Riva del Garda i Torbole jest to, że wiele szlaków bezpośrednio od nich wychodzi - unikamy więc kłopotliwych dojazdów. A widoki z plaży przy jeziorze po prostu zapierają dech! 

TOP 5 łatwe szlaki dla dzieci nad jeziorem Garda - Riva del Garda i Torbole

TOP 5 łatwe szlaki dla dzieci nad jeziorem Garda - Riva del Garda i Torbole

Położone u podnóża Alp włoskie jezioro Garda to zakątek ze spektakularnymi wręcz widokami! ...

Torbole - kamienista plaża
Torbole - kamienista plaża

Cinque Terre

Cinqua Terre, w tłumaczeniu Pięć Ziem, to 5 malowniczo położonych małych włoskich miasteczek zawieszonych jakby na stromych skałach, przy morzu.Miejsce znajduje się w zachodniej części północnych Włoch, około 80 km od Pizy. Miasteczka łączą trasy piesze, jednak trzeba wiedzieć, że nie są one łatwe i wymagają pokonania dość dużych różnic wysokości.

Cinque Terre - szlaki i atrakcje

Cinque Terre - szlaki i atrakcje

Cinque Terre, w tłumaczeniu "Pięć Krain", to 5 niewielkich miasteczek o kolorowych kamieniczkach zawieszonych na stromych skałach włoskiego wybrzeża niedaleko siebie: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. ...

Szlak Corngilia-Vernazza
Szlak Corngilia-Vernazza

Wenecja - miasto wśród morskiej toni

To niewielkie miasto zbudowane na wodzie było dawniej gospodarczą potęgą! Budowane tu statki nie miały sobie równych! Przemierzały coraz dalsze odległości zwożąc coraz bardziej egzotyczne towary. To właśnie przez weneckie porty przechodziły rozprowadzane potem po Europie nieznane dotąd luksusowe produkty takie jak kawa, ryż, kość słoniowa, jedwab, a także złoto. Budowane w Wenecji okręty brały udział w najważniejszych w historii morskich bitwach Europy!

Wenecja - co warto zobaczyć? Poznaj zabytki i historię miasta "na wodzie"

Wenecja - co warto zobaczyć? Poznaj zabytki i historię miasta "na wodzie"

Wenecja często zwana jest “miastem wśród morskiej toni”. Zwiedzamy Wenecję z dzieckiem - poznajemy ważne zabytki i historię tego niezwykłego miasta "na wodzie". ...

Wenecja - okolice placu św. Marka
Wenecja - okolice placu św. Marka

Monopoli i Polignano al Mare

Monopoli to nadmorska miejscowość w okolicach Bari w rejonie Apulii o niezwykłej starówce zbudowanej z białego wapienia i marmuru, która na tle turkusowej wody Morza Śródziemnego wygląda wręcz pocztówkowo! Dobry dojazd kolejowy z lotniska (lotnisko Bari) i piękna starówka sprawia, że to fajny punkt na nawet krótki, weekendowy wypad!

Monopoli - perełka regionu Apulii w okolicach Bari

Monopoli - perełka regionu Apulii w okolicach Bari

Monopoli - co warto zobaczyć? ...

Polignano a Mare - skalne okno na plaży
Polignano a Mare - skalne okno na plaży

Piza - miasto na jeden dzień!

Samo miasto, choć skrywa zabytek o światowej sławie, nie wywarło na nas pozytywnego wrażenia - drogie, tłoczne i mocno turystyczne... Ma jednak wiele dużych plusów: lotnisko tak blisko położone centrum, że da się spokojnie przejść na piechotę oraz jest świetnie skomunikowane kolejowo z okolicznymi pięknymi rejonami Włoch - np. Parkiem Narodowym w Cinque Terre. O tym, co jednak warto zobaczyć w samej Pizie możecie przeczytać tu:

Piza w jeden dzień!

Piza w jeden dzień!

Piza - atrakcje, zabytki i ciekawostki dla dzieci ...

Piza w jeden dzień!
Piza w jeden dzień!

Sardynia

To dość duża wyspa leżąca w pobliżu Korsyki. Stolicą wyspy jest Cagliari - miasto położone w jej południowej części. Cagliari jest ciekawą opcją nawet na krótki, nawet weekendowy wypad - łatwy, szybki dojazd pociągiem z lotniska. Miasto ma ciągnącą się na 10 km miejską plażę wzdłuż której prowadzi deptak pieszo rowerowy. 

Cagliari - plaże, trekking, flamingi

Cagliari - plaże, trekking, flamingi

Spis Treści1. Cagliari - informacje ogólne2. Cagliari z wózkiem, na rowerze3. Cagliari - plaże i autobusy na plażę Poett ...

Capo Sant’Elia w Cagliari
Capo Sant’Elia w Cagliari

Jezioro Como

To malowniczo położone jezioro w północnych Włoszech w okolicach Mediolanu. Zbocza gór przy jeziorze są dość strome - domy są w zasadzie budowane jakby piętrami - jeden nad drugim. Wąskie, często strome uliczki i schody to główny urok tutejszych miasteczek, ale też duże utrudnienie dla osób z wózkiem. Znajdziemy tu wiele ciekawych tras trekkingowych. 

Jezioro Como - Włochy

Jezioro Como - Włochy

Jezioro Como to malowniczo położone jezioro w północnej części Włoch. Informacje dla rodziców z dzieckiem. Zbocza ...

Widok ze szlaku Green Way
Widok ze szlaku Green Way

Wyspa Elba

Elba kojarzy nam się zwykle bardziej z lekcjami historii niż miejscem na wakacyjny wypoczynek - zupełnie niesłusznie! Elba to malownicza włoska wyspa na Morzu Śródziemnym leżąca w pobliżu Korsyki, sporo jednak od niej mniejsza. Odległość od lądu to około 12 km. Jest mniej znana jako turystyczny kierunek, brak tu nadmorskich kurortów pełnych hoteli, miasteczka są spokojne, kameralne, czyli to co my lubimy najbardziej. Pomimo niewielkiego rozmiaru wyspa jest bardzo różnorodna i każda jej część jest zupełnie inna - z resztą zobaczcie sami! 

Wyspa Elba (Włochy)

Wyspa Elba (Włochy)

Elba kojarzy nam się zwykle bardziej z lekcjami historii niż miejscem na wakacyjny wypoczynek - zupełnie niesłusznie! ...

cancel