location_city Lukka - co warto zobaczyć?

Spis Treści

Lukka - jedno z najpiękniejszych miast Toskanii

Lukka to miasto we Włoszech położone około 20 km od Pizy, w rejonie zwanym Toskanią. Swoją wyjątkowość zawdzięcza murom obronnym, które otaczają Stare Miasto. Mocno ograniczony ruch samochodowy w centrum miasta czyni Lukkę bardzo przyjaznym miastem do spacerowania – zarówno wzdłuż otaczających ją murów, na których powstał zadrzewiony, szeroki deptak pieszo- rowerowy, jak i wąskimi uliczkami Starego Miasta.

Lukka
Lukka

Lukka - zwiedzamy starówkę 

Lukka to miasto katedr i kościelnych wież, a także wąskich uliczek. Zamiast zwiedzania Lukki z mapą w ręku polecam raczej beztroskie zagubienie się w ich labiryncie. Przy głównych uliczkach jest więcej turystów, wystarczy jednak chycnąć, gdzieś w boczny kąt, by cieszyć się spokojem i kameralnym nastrojem miasta.

Katedra San Martino
Katedra San Martino
Katedra San Martino
Katedra San Martino

Labirynt Minotaura - symbol Lukki

Ciekawostki Zwiedzając włoskie kościoły często natkniemy się na symbol labiryntu. W Lucce znajdziemy go na jednej z kolumn przy wejściu do katedry San Martino. Jest to labirynt zaprojektowany przez Dedala dla pół byka Minotaura.

Lukka - labirynt minotaura
Lukka - labirynt minotaura

Lukka - mury obronne

Otaczające Lukkę mury obronne to 4 km deptak wokół starego miasta. Znajdziemy tu zacienione alejki do spacerowania, kraniki z pitną wodą (wraz z miseczkami do napojenia czworonożnych pupili!), zacienione place zabaw, wypożyczalnie rowerów (także takich kilkuosobowych, rodzinnych). Na zewnątrz murów przebiega fosa.

Lukka - mury obronne
Lukka - mury obronne
Fosa wokół murów - Lukka
Fosa wokół murów - Lukka

Zwiedzając Lukkę nocą koniecznie przyjrzyjcie się ścianom budynków tuż przy zawieszonych na nich latarniach. Na pewno uda Wam się spotkać grasujących tu, przyczepionych do tynków małych mieszkańców – sympatyczne jaszczurki.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Włochy


Wczytuję komentarze ...
cancel