Oko w oko z jaskiniowcem, czyli Muzeum Archeologiczne w Krakowie
Senacka 3
31-002 Kraków
call (12) 422-71-00    link www.ma.krakow.pl/

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewodnik dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych

Czy jaskiniowcy nosili adidasy?

Jeśli chcecie pokazać dzieciom życie pradawnych ludzi, ich stroje, narzędzia, a także noszoną biżuterię zapraszamy Was do zwiedzenia Muzeum Archeologicznego w Krakowie!

Muzeum składa się z kilku sal z różnymi wystawami, np. Bogowie starożytnego Egiptu (sarkofagi, mumie), garncarstwo, pradzieje (postacie, stroje naszych przodków, makiety osad). Do muzeum warto zabrać już kilkulatka - wystawa z powodzeniem nadaje się do aktywnego zwiedzania razem z dzieckiem.

To mogę dotknąć!

W Muzeum znajdują się stanowiska, gdzie można dotknąć rekonstrukcji dawnych przedmiotów i materiałów.

Rodzinny przewodnik po Muzeum Archeologicznym

Możecie zwiedzić Muzeum z naszym zupełnie darmowym, rodzinnym przewodnikiem - wydrukujecie go na domowej drukarce!


Informacje praktyczne: Muzeum znajduje się niedaleko Rynku Głównego,w okolicach ulicy Grodzkiej - jest niedostępne dla wózków (liczne schody na poszczególne wystawy) i osób niepełnosprawnych. Rodzicom wózkowych maluchów proponuje na czas zwiedzania zabranie chusty lub nosidełka - wózek można zostawić w środku.

W niektórych salach panuje półmrok - niektóre maluchy może to przestraszyć. Najmłodszych wystraszyć mogą też postacie przedstawiające ludzi pierwotnych.

Na terenie muzeum ogród z ławeczkami, gdzie w upalny dzień można odpocząć w cieniu drzew. A tuż za płotem (wejście od strony plant) zaciszny, nowoczesny i jednocześnie edukacyjny PLAC ZABAW - polecamy zajrzeć koniecznie przed lub po zwiedzaniu! Znajdzie się coś dla młodszych i starszych: różne rodzaje huśtawek i zjeżdżalni, minipiaskownica, trampolina, ścianka wspinaczkowa,konstrukcje do muzykowania, "rurowy" telefon, drewniany podest dla maluszków, ławki i stoliki. Całość jest bardzo starannie przemyślana - przeczytajcie koniecznie "edukacyjne"!


wejście od strony plant

Przeczytajcie koniecznie informacje na tabliczkach! To doskonały wstęp do zwiedzania Muzeum Archeologicznego, lub "powtórka" po uprzednim jego odwiedzeniu.
Autor: adelina
Data dodania / aktualizacji: 2013-08-18

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel