WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów

Pawia 34
31-154 Kraków
call 12 313 23 59    link womai.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Wolicie teorię czy praktykę?

Lubicie uczyć się z podręczników, czy może wolicie doświadczać: zobaczyć, dotknąć, usłyszeć, poczuć...?

WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów
WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów

WOMAI - Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie przygotowało dla Was naukową przygodę na wystawie w stronę światła oraz wystawę w stronę ciemności, gdzie w towarzystwie niewidomego przewodnika sprawdzamy moc naszych zmysłów.

Co zobaczymy w WOMAI?

Womai
Womai

Po pierwsze, "zobaczymy" to mało powiedziane! W WOMAI nie tylko patrzymy (na ciemnej ścieżce wręcz oczy nie są nam w ogóle potrzebne), a doświadczamy: dotykamy, słyszymy i czujemy zjawiska fizyczne, w tym optyczne i dźwiękowe.

Co dokładnie? Tego Wam nie zdradzimy - zobaczcie sami... to znaczy doświadczcie, usłyszcie, ale przede wszystkim poczujcie wszystkimi zmysłami!

Womai
Womai

Kto może przyjść do WOMAI?

Oczywiście każdy! Rodziny z dziećmi, grupy szkolne, znajomi i przyjaciele, indywidualni zwiedzający.

Dla najmłodszych będzie to niezwykły "plac zabaw", niecodzienna rozrywka pobudzająca wyobraźnię.

Starszaki oczywiście też się pobawią lecz przede wszystkim zainteresują się naukowym wytłumaczeniem swojej zabawy, zapytają "dlaczego?", a kompetentny przewodnik z radością odpowie na każde pytanie i wyjaśni nawet najbardziej zawiłe zjawiska.

Womai - zabawa z dźwiękiem

WOMAI - informacje praktyczne

Wystawy odwiedzamy w towarzystwie przewodnika, warto umówić się wcześniej na konkretny termin i godzinę! (rezerwacja@womai.pl lub nr tel. 12 313 23 59) lub dokonać rezerwacji online womai.pl. Pamiętajcie: liczba miejsc na obu wystawach jest ograniczona. 

Womai
Womai

Wystawa w stronę światła jest otwarta już nawet dla przedszkolaków. Zwiedzanie trwa ok 1,5 godz. UWAGA! Dla dzieci poniżej 6 lat wyznaczone są osobne godziny zwiedzania.

Wystawa w stronę ciemności to przygoda dla starszych, min. 9-latków. Należy wziąć pod uwagę, że trudno przewidzieć zachowanie dziecka w czasie godzinnego spaceru w kompletnej ciemności, zresztą również dla dorosłych to niezwykłe doświadczenie.

Na miejscu sklepik z pamiątkami, szatnia z zamykanymi na kluczyk szafkami, możliwość skorzystania z bezpłatnej toalety. Zejście schodami, niepełnosprawni mogą skorzystać z windy. Wózek dziecięcy trzeba znieść, ale pracownicy chętnie pomogą. W środku dość miejsca, aby przejechać wózkiem dziecięcym, można go też zostawić w recepcji lub szatni.

fot. WOMAI- Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie
fot. WOMAI- Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

A co to takiego?

Sprawdźcie moc swoich zmysłów, spróbujcie je oszukać (np. odwracając świat do góry nogami), dajcie się zainspirować, wyrwać z codzienności i popatrzcie na świat w innym wymiarze!

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel