Legendy Krakowa - spektakl robotyczny
Pawia 831-154 Kraków

check_circle W pomieszczeniu
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Dojazd komunikacją miejską
check_circle Możliwy dojazd pociągiem
Legendy Krakowa to niezwykły pokaz filmowo-robotyczny, dzięki któremu poznamy najważniejsze krakowskie legendy i opowieści. Projekcji na trójdzielnym ekranie towarzyszą liczne efekty specjalne, w tym rozmaite ruchome konstrukcje.

Jak wygląda filmowo-robotyczny pokaz "Legendy Krakowa"
Na spektakl "Legendy Krakowa" składa się wiele elementów. Po pierwsze jest to film wyświetlany na szerokim, trójdzielnym ekranie. Zobaczymy tu zarówno zdjęcia ze współczesnego miasta, inscenizacje historyczne, elementy teatru cieni i autorskich animacji. To co widzimy na filmie uzupełniają liczne dodatkowe elementy: pojawiające się ruchome figury, światła, dźwięki, a nawet... deszcz!


Co zobaczymy na pokazie "Legendy Krakowa"?
W czasie pokazu "Legendy Krakowa" przypomnimy sobie najpopularniejsze legendy z Krakowa i okolic (o Smoku Wawelskim, o nierównych wieżach Kościoła Mariackiego, krakowskim hejnale, Lajkoniku, Panu Twardowskim, żółtej ciżemce, głowach wawelskich, pierścieniu św. Kingi), ale także te mniej znane - np. o rabinie Remu z krakowskiego Kazimierza.
W filmie nie brakuje też faktów i postaci historycznych. Poznamy m.in. opowieść o Stańczyku, dzwonie Zygmuncie, Stanisławie Wyspiańskim, chochole i weselu w Bronowicach.


Spektakl robotyczny "Legendy Krakowa" - co warto wiedzieć?
Zanim wybierzemy się na niezwykły pokaz "Legendy Krakowa" warto wiedzieć, że:
- bilety kupowane on-line są dużo tańsze niż na miejscu, a dla grup (np. szkolnych) powyżej 20 osób obowiązuje specjalna zniżka.
- pokazy odbywają się codziennie o równych godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, ale w przypadku grupy zorganizowanej możena też umówić się na inny termin.
- pokaz odbywa się w kameralnej sali (3-rzędowa amfiteatralna widownia) i trwa ok. 20 minut.
- wygodny dojazd komunikacją miejską i pociągiem (lokal znajduje się tuż przy Galerii Krakowskiej i Dworcu PKP Kraków Główny). W okolicy kilka płatnych parkingów.
- młodsze, lub bardziej wrażliwe dzieci warto uprzedzić, że na sali będzie ciemno, będą pojawiać się różne - również głośne dźwięki. Szczególnie silne wrażenie może spowodować pojawiająca się z sufitu postać diabła (legenda o Panu Twardowskim). Jeżeli wiemy, że nasze pociechy mogą się go przestraszyć wato je o tym uprzedzić (albo w odpowiednim momencie zamknąć oczy).
- pokazy odbywają się również w j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i ukraińskim. To ukłon w stronę gości Krakowa, ale może także pomysł, aby zorganizować młodzieży nietypową lekcję języka obcego?

"Legendy Krakowa" - co nowego?
Już wkrótce pokaz "Legendy Krakowa" zostanie uzupełniony o nowe opowieści, m.in. o legendę o krakowskich gołębiach. Będzie też możliwość przymierzenia niektórych eksponatów i wykorzystania ich do zrobienia ciekawych zdjęć.
PS. Pokazy robotyczne "Legendy Krakowa" włączyliśmy do naszej listy miejsc, które szczególnie polecamy dzieciom odwiedzającym Kraków:

Kraków - atrakcje i miejsca dla dzieci w okolicach Rynku
Szukacie miejsca na rodzinne spędzenie czasu? Poniżej lista naszych ulubionych miejsc niedaleko krakowskiego Rynku. Znajdziecie na niej ciekawe muzea, ale też miejsca rozrywki i zabaw dla dzieci w różnym wieku. ...

Gdzie w Krakowie pójść z dzieckiem, gdy pada deszcz?
Kraków to miasto wielu fantastycznych miejsc i muzeów, gdzie ciekawie i wartościowo spędzimy czas z dziećmi. Poniżej przedstawiamy Wam nasze ulubione, czy znacie wszystkie z nich? ...
Data dodania:
Wiecej w regionie Kraków




