Muzeum Przyrodnicze

ul. Św. Sebastiana 9 (okolice Rynku, plant od strony Wawelu i ulicy św. Gertrudy)
31-049 Kraków
call 12 422 89 37 w. 21    link www.isez.pan.krakow.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu

Muzeum Przyrodnicze mieści się w kamienicy położonej niedaleko Rynku i Plant od strony Wawelu i ulicy św. Gertrudy.

Najbliższe przystanki tramwajowe: Wawel, św. Gertrudy.

Muzeum Przyrodnicze ze względu na lokalizację blisko centrum miasta może być ciekawą alternatywą dla krakowskiego zoo - wielu turystom brakuje bowiem czasu na wycieczkę do znajdującego się na obrzeżach miasta ogrodu zoologicznego. 

Wśród muzealnych wystaw znajdziemy tu m. in.: akwaria, skamieniałości, minerały, muszle, gabloty z motylami z różnych kontynentów, a także żywe zwierzęta.

Oko w oko z nosorożcem włochatym

W Muzeum możemy zobaczyć zachowane zwierzęta epoki lodowcowej m.in. nosorożca włochatego znalezionego na terenie Ukrainy oraz kości niedźwiedzia jaskiniowego, a także zęby mamutów w tym mleczny ząbek małego mamuciątka! Nosorożec miał gęstą sierść i długie włosy, które zapewniały mu ochronę przed zimnym klimatem oraz rogi, z których ten dłuższy (metrowy!) służył do odkopywania roślin!

Nosorożec włochaty - Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

Kości niedźwiedzia jaskiniowego znalezione w Jaskini Wierzchowskiej w okolicach Krakowa

Więcej o zwierzętach epoki lodowej możecie dowiedzieć się z naszej multimedialnej, interaktywnej aplikacji, która powstała we współpracy z Muzeum Przyrodniczym w Krakowie "Jak powstało Morze Bałtyckie?"

Informacje praktyczne

Choć wiele gablot jest na wysokości odpowiedniej nawet dla kilkulatków, młodsze dzieci niestety mogą mieć problem z obejrzeniem motyli (gabloty są powieszone wysoko) oraz wielu terrariów i akwariów (brak podestów, trzeba będzie podnieść malucha).

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel