Kopalnia Soli Bochnia
Campi 15
32-700 Bohnia
map zobacz na mapie

Bochnia to niewielkie miasteczko znajdujące się ok. 40 km od Krakowa, na trasie Kraków - Tarnów.

Dojazd: wygodnie dojedziemy do Bochni pociągiem z Krakowa, wejście do kopalni znajduje się 1,7 km od stacji PKP Bochnia, ok 25 minut piechotą dla osoby dorosłej.

Kopalnia Soli Bochnia jest mniej znana niż ta w Wieliczce - jest mniej widowiskowa, ale równie ciekawa i warta zobaczenia, a w sezonie unikniemy tu długiego stania w kolejce (nie mając wcześniej zarezerwowanego miejsca w okresie wakacyjnym, by zwiedzić kopalnię w Wieliczce musimy przygotować się na kilka godzin stania w kolejce, w słońcu...). Jedną z ciekawszych atrakcji jest przejażdżka podziemną kolejką! Możemy również spróbować zjazdu z najdłuższej zjeżdżalni łączącej dwa poziomy kopalni (zjazd dla dzieci od 9 lat).

Historię wydobywania soli poznajemy poprzez ekspozycję multimedialną.

W czasie zwiedzania za dodatkową opłatą istnieje możliwość dokupienia przeprawy drewnianą łodzią po zalanej solanką komorze (jest ona wprawdzie bardzo krótka, ale myślę, że warta zobaczenia).

Co jakiś czas w Kopalni Soli Bochnia organizowane są nocowania - wszyscy śpią w jednej dużej komorze, na piętrowych, drewnianych łóżkach (dla osób mających wrażliwy sen kłopotliwe mogą być rozmowy współspaczy do późnych godzin nocnych). Pod ziemią czeka nas sala sportowa - możemy tu pograć w paletki, pokopać piłkę. Jest także restauracja. Warto zabrać cieplejszą piżamę i skarpetki, gdyż temperatura w kopalni to około 15 stopni.

MIASTO BOCHNIA

O ile kopalnia nam się baaardzo podobała to niestety samo miasto Bochnia zrobiło na nas bardzo negatywne wrażenie - w żaden sposób nie stara się przyciągnąć turystów odwiedzających kopalnię do posiedzenia tu dłużej - rynek to betonowy plac wokół którego mamy ruchliwą ulicę. Próżno szukać tu miejsca na rodzinny odpoczynek, pójście na kawę czy na lody... Źałowaliśmy, że narobiliśmy drogi, by na niego zajrzeć...

Autor: adelina
Data dodania:2018-04-15


comments powered by Disqus
cancel