Kopalnia Soli - Wieliczka

Daniłowicza 10
32-020 Wieliczka
call +48 12 278 73 02, +48 12 278 73 33    link www.kopalnia.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Atrakcje lub zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
Długość trasy zwiedzania - ok. 3,5 km
Czas zwiedzania - ok. 3h.


Większość trasy możliwa jest do przejechania z wózkiem jednak zabranie normalnego, dużego wózka jest niemożliwe ze względu na dużą ilość schodów z wąskimi przejściami), którymi schodzimy na dno kopalni. Jeśli nie chcemy nosić malucha na rękach bądź w chuście możemy zabrać ze sobą lekką, małą, składaną parasolkę (co jakiś czas będziemy musieli ją składać).

Wózek można zostawić w przechowalni bagażu, tuż obok szybu Daniłowicza.

Najtrudniejszy jest pierwszy etap – zejście schodami na dół - mamy wtedy do pokonania 380 stopni. Przejścia na schodach są wąskie. Z racji szybszego tempa dorosłej grupy młodszego malucha trzeba będzie wziąć na ręce. My byliśmy z 2,5 letnią córeczką, która bez problemu przeszła całą trasę, jedynie właśnie przez ten moment zejścia była na rękach u taty - z tego względu warto rozpatrzyć zabranie ze sobą chusty lub nosidełka dla małego górnika.

Przed zwiedzaniem warto się zastanowić, czy maluch nie przestraszy się ciemności. My wcześniej córce opowiadaliśmy o kopalni (miała nawet książeczkę o misiu i górniku) – tak więc wycieczką była zachwycona. Można też zabrać ze sobą mała latarkę - odkrywanie samemu ciemnych zakamarków kopalni może być dla malucha świetną zabawą.

Kolejną atrakcją kopalni są animacje przy kilku postojach opowiadające historię kopalni - tajemnicza muzyka, gra świateł, wyłączenie światła - naszą córkę trochę one wystraszyły.

Grupa idzie powoli, są częste postoje, więc nawet kilkuletni brzdąc jest w stanie za nią nadążyć.

Dla starszych dzieci (powyżej 5 lat) możliwe dodatkowe atrakcje: odkrywanie Solilandii, urodziny ze Skarbnikiem.

Temperatura w kopalni wynosi między 14° a 16° C - więc nawet w letni dzień warto mieć ze sobą cieplejsze ubranko.

Na trasie toaleta z przewijakiem dla niemowląt.

Na końcu trasy możemy zjeść obiad pod ziemią (krzesełka dla małych turystów).

W pobliżu kopalni wygodne parkingi oraz przechowalnia bagażu (blisko punktu informacji turystycznej).

Do kopalni nie można wprowadzać zwierząt, nie ma też miejsca, w którym pupil może poczekać.

W planach pierwszy plac zabaw pod ziemią!


Większość Trasy turystycznej (poziom II-III) jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zjazd odbywa się windą, w której zmieści się standardowy wózek o maksymalnej szerokości 59 cm. Ze względu na dużą ilość turystów osoby poruszające się na wózkach proszone są o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Od 2013 roku organizowana będzie tura dla osób niepełnosprawnych.

Przed wejściem do kas, szczególnie w sezonie letnim, możemy natrafić na dość dużą kolejkę - czasami kilkugodzinną. Czeka się na zewnątrz, w słońcu ( zwiedzanie w okresie letnim proponujemy zaplanować na późniejszą godzinę (15-16), wtedy kolejka jest już zwykle dużo krótsza). Przed kasami bary i sklepiki. Na powierzchni ziemi, na terenie kopalni piękny park z alejkami i ławkami. W parku Hotel Grand Sal z udogodnieniami dla dzieci - w hotelu restauracja.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel