Witamy w Tatrach - najwyższych górach Polski!

1. Najpiękniejszy i najpopularniejszy szlak w polskich Tatrach

Perełką polskich Tatr jest droga prowadząca do Morskiego Oka - najpiękniej położonego jeziora w Polsce. Trasa jest wygodna, asfaltowa, choć wbrew pozorom wcale nie taka łatwa - to 8 km marszu w jedną stronę i 400m różnicy wysokości. W lecie możemy ją pokonać z wózkiem (zimą może być zbyt ośnieżona). Widoki zapierają dech! Podczas wędrówki możemy opowiedzieć dzieciom wiele ciekawostek i legend dotyczących Tatr i Morskiego Oka.
Droga do Morskiego Oka
Morskie Oko - poznajcie ciekawostki i legendy


2 Trasy i szlaki najbliżej Zakopanego

Już z samego Zakopanego możemy wyjść do wielu malowniczych, tatrzańskich dolin. Nie ogranicza nas wtedy dojazd, szukanie miejsca na parkingu, czy oczekiwanie na przyjazd busa.
Droga do Morskiego Oka
Morskie Oko - poznajcie ciekawostki i legendy

3. Tatrzańskie szlaki z wózkiem

Pchając wózek raczej nie zdobędziemy Giewontu, ale również możemy się napawać widokiem tych niezwykłych gór. Najczęściej wybierany ze szlaków to asfaltowa droga prowadząca do Morskiego Oka (pod względem dostępności z wózkiem jest to wybór najbardziej widokowy, ale też najtłumniej uczęszczany). Z wózkiem możemy zobaczyć także część Doliny Chochołowskiej oraz Doliny Kościeliskiej.

Dolina Kościeliska

4. Tatrzańskie szlaki z przedszkolakiem

Lubicie rodzinne, górskie wędrówki, a od wycieczki oczekujecie czegoś więcej niż ciągnących się, płaskich dolin? Szukacie terenowych ścieżek i szlaków, jednak bezpiecznych, łatwych i z niedużą różnicą wysokości?
Szlaki w Tatrach dla przedszkolaka

Przysłop Miętusi

5. Tatrzańskie szlaki dla starszaka

Pierwsze górskie wędrówki macie już za sobą, nie straszne Wam zdobywanie wysokości i wielogodzinny marsz, jednak nie dla Was jeszcze strome granie, łańcuchy i szarżowanie nad przepaścią?
Szlaki w Tatrach dla starszaków

Gęsia Szyja

cancel