Witamy w Tatrach - najwyższych górach Polski!

Podregiony: Zakopane

Najpiękniejszy i najpopularniejszy szlak w polskich Tatrach

Perełką polskich Tatr jest droga prowadząca do Morskiego Oka - najpiękniej położonego jeziora w Polsce. Trasa jest wygodna, asfaltowa, choć wbrew pozorom wcale nie taka łatwa - to 8 km marszu w jedną stronę i 400m różnicy wysokości. W lecie możemy ją pokonać z wózkiem (zimą może być zbyt ośnieżona). Widoki zapierają dech! Podczas wędrówki możemy opowiedzieć dzieciom wiele ciekawostek i legend dotyczących Tatr i Morskiego Oka.

Morskie Oko

Trasy i szlaki najbliżej Zakopanego

Już z samego Zakopanego możemy wyjść na szlak - do wielu malowniczych, tatrzańskich dolin, a nawet na szczyty! Nie ogranicza nas wtedy dojazd, szukanie miejsca na parkingu, czy oczekiwanie na przyjazd busa. Szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego zaczynają sie około 1,5 km (czyli ok 20 minut pieszo) od centrum miasta. 

Najpiękniejsze doliny - które przejedziemy z wózkiem?

Każda z tatrzańskich dolin jest inna, każda ma swój niepowtarzalny urok. Którą wybrać na rodzinną wędrówkę, a która nadaje się na spacer z wózkiem? Poniżej krótki artykuł, w którym znajdziecie opisy najpopularniejszych tatrzańskich dolin.

Łatwe piesze szlaki dla młodszych dzieci

Jeśli chcecie sięgnąć po wyzwania i nieco się powspinać, w poniższym artykule znajdziecie propozycję najłatwiejszych szlaków, ale już terenowych! Poniższa lista to wstęp do zdobywania Tatr!

Tatrzańskie szlaki dla starszaka

Propozycje nieco trudniejszych tras (bez łańcuchów i trudnych, niebezpiecznych podejść) dla starszych dzieci, które już pierwsze górskie wędrówki mają za sobą.

Gęsia Szyja

cancel