Trzebinia - kąpielisko Balaton, wzgórze Bożniowa i leśny spacer Puszczą Dulowską

wejście od ulicy Św. Stanisława, Rybnej lub Spokojnej
Trzebinia

check_circle  Na wolnym powietrzu
Zalany kamieniołom - kąpielisko Balaton to główna atrakcja Trzebini.

Plaża, bezpieczne baseny i brodzik dla maluszków

Znajdziemy tu piaszczystą plażę i 3 bezpieczne baseny (opieka ratownika) o głębokości 0,8m, oraz dwa o głębokości 2,5 metra, a także bezpieczną plażę z brodzikiem dla maluchów. Część basenowa jest głównie w słońcu, jedynie nad brodzikiem dla maluchów rozpostarty materiał tworzy odrobinę cienia. Na terenie kąpieliska budki z lodami, goframi oraz dania typu fast-food.


Dużo cienia!

Przy niestrzeżonej części kąpieliska mamy dużo drzew dających przyjemny cień, bez trudu znajdziemy tu miejsce na rozłożenie koca, piknik i rodzinny odpoczynek. Wejście na teren kąpieliska jest płatny - dzięki czemu teren jest zadbany, sprzątany, mamy dostęp do toalet, przewijaka, przebieralni.


Park linowy

Na terenie kąpieliska park linowy dla dzieci (jedna trasa o średnim poziomie trudności).


Duża tyrolka

Atrakcją jest rozciągająca się nad zalewem tyrolka. Jest podwójna (dwie równoległe liny) - można więc zjeżdżać parami. Młodsze dzieci zjeżdżały przypięte do opiekuna, na tej samej linie. Zjeżdżały już kilkulatki (5,6 latki). Emocje niesamowite! Cena zjazdu to 35 zł za osobę (sezon 2019r.).


Szukamy skamieniałości

Małych geologów na pewno zaciekawią znajdujące się w skałach zalewu odciski amonitów - jest ich tu bardzo dużo i bystre oko z pewnością niejeden wypatrzy. Nam udało się znaleźć kilka niewielkich okazów amonitów w rumoszu skalnym na terenie kąpieliska. Więcej o amonitach i jurajskich skałach wapiennych możecie przeczytać w artykule Szukamy skamieniałości w Krakowie i okolicach.


Trzebinia i okolice

Góra Bożniowa

Dla tych co po odpoczynku nad wodą lubią rozprostować kości polecamy spacer na znajdujące się niedaleko kąpieliska wzgórze Bożniowa - bardzo ciekawy punkt widokowy na okolicę i miasto. Trasa zaczyna się przy ul. Na Wzgórze, dojście zajmuje około 20 min. W pobliżu wzgórza wiele leśnych ścieżek do spacerowania.

Spacer po Puszczy Dulowskiej

Ok 3 km od Rynku w Trzebini znajduje się wejście do Puszczy Dulowskiej. Jeśli chcemy iść na pieszo z Trzebini polecam dojście ulicą Kamieniec (bardzo spokojna, widokowa uliczka, na końcu plac zabaw) oraz następnie ulicą Szembeka (prowadzi pod sam las, również spokojna i przyjazna pieszym). Przy wejścu do lasu parking dla samochodów. Ścieżki w lesie szerokie, bez nachyleń terenu, wygodne dla wózków, idealne na rodzinną wycieczkę rowerową. Lasem i tak wygodnymi drogami dojechać możemy stąd aż do Dulowej oraz do Woli Filipowskiej (w obu miejscowościach stacje kolejowe). Więcej informacji znajdziecie w opisie Puszczy Dulowskiej.


Rynek w Trzebini

Rynek sam w sobie bardzo ładny, zadbany, są lokale gastronomiczne, niestety wszędzie wokól są też samochody... Brak tu przestrzeni dla pieszych, deptaku, miejsca, gdzie miło można pospacerować…
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel