Puszcza Dulowska - rowerem i wózkiem dziecięcym
Miejscowość: Trzebinia, Dulowa, Wola Filipowska w pobliżu: Trzebinia
Region: 
Okolica Krakowa, Małopolskie
max 325 m min 282 m
child_friendly  15.9 km
north_east 92 m
south_east 86 m
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa rowerowa
directions_bike  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem

Ścieżka na wózek i rower

Zaznaczona na mapie ścieżka  prowadzi przez całą puszczę - jest szeroka, szutrowa lub asfaltowa, mocno zacieniona, wygodna dla wózków, idealna na rodzinną wycieczkę rowerową. Lasem i tak wygodnymi szerokimi drogami dojechać możemy z Trzebini aż do: Dulowej (ok 6,5 km, czas ok. 1h 30 min pieszo z parkingu przy puszczy w Trzebini do stacji kolejowej w Dulowej) lub miejscowości Frywałd. Przy szlakach znajdują się ławki i stoliki drewniane umożliwiające odpoczynek. Należy zabrać wodę i prowiant dla siebie i dzieci.

Przy trasie znajdują się ruiny Zamku Tenczyn w Rudnie - rowery lepiej zostawić na parkingu, podejście pod zamek jest dośyć strome.

Wejścia do Puszczy Dulowskiej:

Trzebinia: wejście do puszczy znajduje się ok 3,5 km od Rynku w Trzebini, w miejscowości Młoszowa.
Samochodem: trasa Krzeszowice - Trzebinia droga nr 79. W miejscowości Młoszowa przy delikatesach skręcić w ulicę Szembeka. Na końcu ulicy na terenie puszczy znajduje sie bezpłatny parking.
Pieszo: z Trzebini polecam dojście ulicą Kamieniec (bardzo spokojna, widokowa uliczka, na końcu plac zabaw) oraz następnie ulicą Szembeka (prowadzi pod sam las, również spokojna i przyjazna pieszym).

Dulowa: wejście do puszczy ulicą Teńczyńską, ok 20 min. pieszo od stacji kolejowej Dulowa (niestety trasa wzdłuż ruchliwej ulicy, z chodnikiem). W puszczy od strony Dulowej ścieżka asfaltowa.

Puszcza Dulowska to największy kompleks leśny w okolicach Trzebini. Zajmuje powierzchnie 20 km2. Przez puszczę płynie rzeka Chechło oraz Dulówka będąca początkiem rzeki Rudawy. W latach 80. XX w. przez południowy fragment puszczy wybudowano autostradę A4.

Osobliwością Puszczy Dulowskiej są bobry. Znajduje się tu siedziba bobra europejskiego. W 1985 r. nad brzegami potoku Chechło osiedlono dwie pary bobrów, obecnie jest ich 40.


Wejście do lasu ulicą Tenczyńską w Dulowej.
Wejście do lasu od strony Trzebini, okolice parkingu.

Inne lasy w okolicy Krakowa:


Autor: adelina
Data dodania / aktualizacji: 2021-05-06

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel