Dwa spacery po Lasach Tynieckich
Miejscowość: Kraków w pobliżu: Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Kraków Okolica Krakowa Małopolskie

terrain  Nachylenia terenu
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa rowerowa
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską
Lasy Tynieckie poprzecinane są niezliczoną liczbą ścieżek (póki co wszystkie leśne, bite, nieutwardzone). Jego atrakcje to przede wszystkim liczne wzgórza, obniżenia, doły, wąwozy, nieduże skałki, powalone drzewa, mnóstwo leżących gałęzi (czekających na twórcze zagospodarowanie przez małoletnich gości). Więcej o Lasach Tynieckich (dojazd, atrakcje, informacje praktyczne).Zielony szlak w Lasach Tynieckich


Jeśli nie czujecie się zbyt pewnie w krążeniu po lesie "na orientację" najlepiej trzymać się zielonego szlaku, zwanego "Szlakiem Siedmiu Wzgórz", który ok. 10-kilometrową pętlą otacza cały Tyniec (przez Klasztor Benedyktynów, wały wiślane, Wzgórze Grodzisko i właśnie Lasy Tynieckie, uroczyska i rezerwaty).1. Spacer z pętli MPK Podgórki Tynieckie zielonym szlakiem na Stępicę


Za przystankiem MPK Podgórki Tynieckie (oznaczony pętelką na ul. Kozienickiej) i Kangurową Szkołą skręcamy w lewo, a po dojściu do granicy lasu: w prawo. Po dotarciu nieoznakowaną ścieżką do zielonego szlaku (ok 10 min) idziemy prosto za zielonymi znakami.

Trasa krótsza (niecałe 2 km w jedną stronę) i z mniejszą różnicą wysokości do pokonania. Czeka na nas wzgórze Stępica z widokami i łąką na piknik.Wracamy tą samą drogą lub ul. Stępice schodzimy do przystanku MPK Tyniec Kamieniołom.2. Spacer z pętli MPK Podgórki Tynieckie zielonym szlakiem do Uroczyska Kowadza.

Za przystankiem MPK Podgórki Tynieckie (oznaczony pętelką na ul. Kozienickiej) i Kangurową Szkołą skręcamy w lewo, a po dojściu do granicy lasu: w prawo. Po dotarciu nieoznakowaną ścieżką do zielonego szlaku (ok 10 min) skręcamy dalej w prawo.Trasa dłuższa (ok 3 km w jedną stronę) i z większą różnicą wysokości do pokonania. Nasz cel: łąka na Uroczysku Kowadza.

Wracamy tą samą trasą lub schodzimy dalej zielonym szlakiem do ul. Świętojańskiej, w lewo ul. Nad Czerną dochodzimy do przystanku MPK Bolesława Śmiałego (linie 112, 203).

Autor: marfusza
Data dodania:2020-03-14


Wczytuję komentarze ...
cancel