Najlepsze gry karciane dla dzieci - od malucha po starszaka

“Kto gra w karty ten ma łeb obdarty” - mawiali moi rodzice tasując talię. Ach, jak ja lubiłam te wieczory, gdy czasem do jedenastej w nocy liczyło się oczka grając w tysiąca… Dziś oprócz standardowych królów i asów wydawcy zachwycają nas niesamowitymi karciankami - z ciekawą grafiką i mechaniką gry, dla tych całkiem małych dzieci i tych całkiem dużych “dzieci” :)

Co ważne: większość z nich zapakowanych jest w małe, zgrabne pudełka, które łatwo zapakujemy w podróż. W niektóre śmiało zagramy np. w pociągu, a nawet na basenie! Inne będą potrzebowały dużego stołu, albo nawet podłogi.

Chcecie poznać nasze najciekawsze rodzinne gry karciane?

GRY KARCIANE DLA NAJMŁODSZYCH (3+)

1. Misia i jej mali pacjenci

Leczymy chore zwierzątka przy okazji ćwicząc pamięć, spostrzegawczość i strategiczne myślenie. Gra w niewielkiem pudełku, o przepięknej grafice.


2. Potwory do szafy

Przezwyciężamy nocne lęki i ukrywamy w szafie wszystkie nocne stwory. Potwory do szafy do ciekawa gra pamięciowa i kooperacyjna.


GRY KARCIANE DLA PRZEDSZKOLAKA (5+)

3. Paszczaki

Kto zbierze całą gromadkę? Paszczaki to szybka i głównie losowa gra dla dzieci. Dzięki prostym zasadom świetnie sprawdzi się do samodzielnych rozgrywek wśród dzieci, bez pomocy dorosłych.


4. Dobble Plaża

Z kartami nad wodę! Prosta gra ćwicząca refleks i spostrzegawczość. Szybka rozgrywka, a także niewielka ilość miejsca potrzebna do grania sprawia, że w Dobble można zagrać wszędzie - w pociągu, na lotnisku, na szkolnej przerwie! Dzięki opakowaniu - woreczku z siateczki wsuniemy ją nawet do kieszeni.


5. Kto to zrobił?

Czyj pupil tak nabroił? Na pewno nie nasz! Rozgrywka to nie tylko... kupa śmiechu, ale także ćwiczenie kreatywności, refleksu i pamięci. Gra w zgrabnym, porządnym pudełku.


6. Śpiące Królewny

Który z królewiczów je obudzi? Gra o bardzo ciekawej rozgrywce, miłej dla oka grafice, a przy okazji świetna do nauki liczenia - żeby wymienić karty musimy ułożyć z nich matematyczne działanie.


7. Kotobirynt

Kotobirynt czy uda się bezdomnym kotkom dotrzeć do właściciela? To nie lada rozgrywka intelektualna i wyzwanie także dla rodziców! Proste zasady i przyjemna logiczna łamigłówka. Można grać kooperacyjnie. Gra w małym, metalowym pudełku.


8. Bandido

Nie pozwólcie uciec bandycie z więzienia! podczas, gdy wy próbujecie zaślepić mu drogę on kopie kolejne tunele. Czy uda mu się wydostać na wolność? Bandido to kooperacyjna gra logiczna. Do rozgrywki potrzebujemy dużej przestrzeni - najlepiej podłogi.


9. Baobab

Ile zwierząt zmieści się w koronie rozłożystego baobabu? Baobab to gra zręcznościowa polegająca na odpowiednim układaniu kart w koronie pudełka-drzewa. Każdą kartę układamy w inny sposób.


10. Stoi na stacji lokomotywa

Doczepiamy wagoniki ze zwierzętami do lokomotywy. Gra z prostymi zasadami, ciekawa do nauki liczenia, rozwija strategiczne myślenie.


11. Owocowe opowieści

Kto zrobi najpysznejsze soki? Gra o ciekawej, innowacyjnej mechanice typu fable - w trakcie gry stopniowo się w nią zagłębiamy poznajemy nowe karty z nowymi zasadami, kolejne rozgrywki możemy kontynować lub pozostać na wybranym poziomie.


GRY KARCIANE DLA STARSZAKA (7/8+)


12. Gry karciane z serii CardLine i TimeLine

Czy potraficie ułożyć je we właściwej kolejności?

CardLine Zwierzęta

110 przepięknych wizerunków zwierząt (a nawet samego człowieka!), które układamy w kolejności przyjętego kryterium - wielkości, wagi lub długości życia. Zdecydowana większość gatunków to dobrze nam znane zwierzaki, które grając w CardLine Zwierzęta mamy szansę poznać jeszcze lepiej. Gra w porządnym, metalowym pudełku.


CardLine Dinozaury

Gra nie tylko dla miłośników prehistorii. Na kartach znajdziemy prehistoryczne zwierzęta, a wśród nich także małpy człekokształtne oraz wiele przodków spółczesnych zwierząt.


TimeLine Polska

To aż 110 wydarzeń historycznych - także tych mniej szkolnych dotyczących naukowych odkryć, powstania wynalazków, sukcesów sportowych. Naszym zadaniem jest z otrzymanych kart stworzenie linii czasu. Karty Timeline Polska to świetne przekazanie wiedzy poprzez wspólną zabawę.


13. Blank

Sami ustalcie zasady gry, co więcej sami je wymyślacie! Nagrodą za zwycięstwo jest bowiem dopisane własnej zasady - macie aż 90 pustych kart na Wasze pomysły. Sprubujecie?


14. Miszmasz

Prawdziwy oczopląs! Czy uda Wam się odnaleźć pary kart? Oj, nie będzie to łatwe zadanie! Misz masz to gra na refleks i spostrzegawczość.


15. Trucizna

Gotowi do sporządzenia magicznego eliksiru? Trucizna to gra w małym pudełku i nie zajmująca wiele miejsca na stole, dzięki czemu zagramy nią dosłownie wszędzie. Na tyle prosta, że do gry włączymy umiejącego liczyć małolata, a temat przypadnie do gustu nawet nastolatkom.


16. Głębia

Wypłyńcie na głębię! Głębia to gra karciana dwuosobowa o bardzo ciekawej mechanice. Karty możemy dokładać także po stronie przeciwnika! Pudełko pełne negatywnej interakcji - podkładanie złych kart przeciwnikowi i dobrych sobie. Komu udać się wyłowić skarby?


17. Arboretum

Stwórzcie własny ogród dendrologiczny - na kartach znajdziemy 10 gatunków drzew, głównie egzotycznych choć nie zabrakło w nich i świerka, i dębu, a także płaczącej wierzby.


18. Wszystko albo nic

Zargajcie razem w jednej drużynie - "Wszystko albo nic" to gra kooperacyjna o bardzo prostych zasadach. Naszym celem jest poprzez odpowiednie dokładanie kart rozwiązanie wszystkich zadań. Do gry łatwo dołączyć nowych współgraczy. Na stole nie zajmie nam wiele miejsca - fajna do zabrania na rodzinny wyjazd.


19. Splendor

To prawdziwy klejnot wśród gier - nie tylko karcianych! Splendor to ciekawa rodzinna gra ekonomiczna o prostych zasadach i mechanice. Uczy inwestowania - podejmowania decyzji, dokonywania wyborów. Nie jest typową karcianką, a bardziej grą z kartami, gdyż oprócz kart w pudełku znajdziemy świetnie wykonane żetony kamieni szlachetnych, no i rozmiar pudełka jest już bardziej okazały, z wygodną wypraską.


20. Bumerang

Tu oprócz kart mamy jeszcze tylko sznurek, bumerangi i żetony łowieckich terenów. Tak niewiele trzeba do naprawdę świetnej, wciągającej rozgrywki. Gra już w ciut większym pudełku, ale spokojnie można przesypać ją do woreczka i zabrać na wakacje. Ciekawa mechanika i tematyka gry.


Niezależnie jednak od grafik na karcianej talii, wszystkie je łączy jedno - wspólnie, rodzinnie spędzone chwile! Życzymy udanych rozgrywek i rodzinnej zabawy!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel