Wodoodporne Dobble Plaża

KARCIANA ZRĘCZNOŚCIOWA
face wiek: 6+
hourglass_empty czas: 15 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2-8
casino wydawca: Rebel

Czy też macie tak, że te małe gry targacie wszędzie ze sobą? Z nami chodzą kociaki z kotobiryntu, śpiące królewny i wiele, wiele innych gier w skali mikro. I jeśli też lubicie mieć w zanadrzu ulubioną planszówkę pewnie wiecie również, że terenowe granie niestety nie służy papierowym komponentom…Na szczęście wydawcy gier też już to obcykali. W wielu osobom już dobrze znanej grze Dobble metalowa puszka z kartami zamieniła nam się w poręczny woreczek z siateczki, a karty wykonane są z plastiku z wodoodpornym nadrukiem. Teraz spokojnie możemy grać w plenerze - na trawie w ogrodzie, na piaszczystej plaży, przy kubku z gorącą kawą, a nawet w basenie!
GRA DO TORNISTRA

Na terenowy charakter gry mając już dość samodzielną dziesięciolatkę spojrzałam też w trochę innym kontekście - córka wzięła ją ze sobą do szkoły, grała z koleżankami na boisku, na chodnikach pod blokiem, wzięła ze sobą idąc na grilla do kolegi…

Taka wersja gry właśnie świetnie się sprawdziła, jako gra, którą dziecko może samo zabrać do szkoły, przedszkola, na szkolną wycieczkę, pod namiot, na kolonię, wakacyjny wyjazd itp.


Jak gramy?

Karty opracowane są tak, że na dwóch z nich zawsze znajduje się jeden taki sam rysunek. Kto pierwszy zdoła go odnaleźć? Gra ma kilka różnych wariantów rozgrywek, we wszystkich liczy się szybki refleks i spostrzegawczość.

Przykładowy wariant rozgrywki:
Karty tasujemy i rozdajemy po równo między graczy. Jedną z nich kładziemy na środku. Jeśli któryś z graczy znajdzie wspólny rysunek dla karty na stole i swojej na ręce, wymawia go głośno kładąc swoją kartę na środek. Następnego rysunku szukamy już do dołożonej karty itd. Kto pierwszy pozbędzie się kart z ręki ten wygrywa.

Dobble to szybka gra z prostymi zasadami, nic dziwnego, że zdobyła tak liczne grono jej sympatyków. Poznajcie koniecznie jej plażową wersję!


Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel za przekazanie gry do recenzji

Czy znacie już grę plenerową Dobble XXL >>> ?
Dobble XXL, RebelAutor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel