Dobble XXL gra plenerowa

ZRĘCZNOŚCIOWA
face wiek: 6+
hourglass_empty czas: 15 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2-8
casino wydawca: Rebel

W co się bawić w parku lub na podwórku?

Pomysłów jest mnóstwo, a dzieci są w stanie wymyślić wspaniałą zabawę mając do dyspozycji nawet przysłowiowy "patyk". Czasami warto zaproponować coś nowego, albo: coś znanego, za to w nowej odsłonie.

Dobble XXL gra plenerowa

Gra plenerowa to coś więcej niż karcianka lub planszówka, którą zabieramy na koc piknikowy: tym razem to my sami staniemy się "pionkami"! Klasyczna, prosta w zasadach, a jednak wciąż jedna z ulubionych gier: Dobble doczekała się wielu wersji tematycznych, (w tym np. wodoodpornego Dobble Plaża>>>). Tym razem wydawca proponuje nam zabawę XXL przy której będziemy skakać i biegać!

Dobble XXL, Rebel
Dobble XXL, Rebel

Dobble XXL - co znajdziemy w pudełku?

Wygodne tekturowe pudełko z plastikowym uchwytem mieści aż 20 okrągłych plastikowych pól do gry o średnicy aż 45 cm (plansze możemy zwijać i w razie potrzeby myć). Na każdym z pól znajdziemy 5 rysunków, a każde dwie plansze łączy tylko jeden z nich.

Jak grać w Dobble XXL?

Podstawowa zasada jest niezmienna: szukamy dwóch rysunków łączących dane pola. Wydaje się proste? Tak, ale... Ale kiedy w grę wchodzi prędkość, wyścig, kiedy kilka osób jednocześnie odgaduje i wykrzykuje rozwiązanie nasza spostrzegawczość jest wystawiona na wcale nie taką łatwą próbę!

Dobble XXL, Rebel
Dobble XXL, Rebel

W instrukcji znajdziemy kilka wariantów zabawy: indywidualnych i drużynowych - wszystkie oparte są na zabawie ruchowej: Sztafeta, Wilk i gąski, Wyścig po kole i Tajemnicze numery. Znając pomysłowość dzieci na pewno wymyślą całą masę własnych wersji rozgrywki!

PS. Czyli nasze pomysły na Dobble XXL

Naszym dzieciakom najbardziej spodobał się "Dobble-berek", kiedy wygrywa nie tyle najszybszy, co najbardziej spostrzegawczy: jedna osoba "goni", reszta ucieka. Oczywiście przemieszczamy się tylko po (lub przy) polach Dobble, a warunkiem przejścia z jednego na drugie jest odnalezienie wspólnego dla nich rysunku.

Dobble XXL, Rebel
Dobble XXL, Rebel

Przechowywanie Dooble XXL: pudełko jest poręczne, ale po wyjęciu zrolowanych kart trzeba poświęcić trochę czasu na ich rozprostowanie. Dlatego przechowujemy je "na płasko" w wyciętej z kartonu kopercie.

Czy po kartach Dobble XXL można skakać? Zgodnie z instrukcję gracze mają przemieszczać się obok kart, ale w praktyce trudno przekonać dzieci, żeby nie wskakiwały na duże, kolorowe pola... A zatem warto zadbać o odpowiednie, niezbyt śliskie podłoże na którym kładziemy karty i odpowiednie, sportowe obuwie.

Dobble XXL, Rebel
Dobble XXL, Rebel

DOBBLE XXL, gra plenerowa

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel za przekazanie gry do recenzji

PS. Czy znacie wodoodporne Dobble Plaża >>> ?

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel