Splendor

KARCIANA STRATEGICZNA
face wiek: 10+
hourglass_empty czas: 30 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2-4
casino wydawca: Rebel
Wcielcie się w rolę bogatych kupców epoki Renesansu, walczcie o najlepsze kopalnie, wydobywajcie najcenniejsze kamienie, walczcie o prestiż i uznanie.


Solidne, ciężkie żetony szlachetnych kamieni

Naprawdę czujemy je w rękach i widać w nich dobrą jakość wykonania. To dodaje grze charakteru i klimatu. Jakość kart jest również bardzo dobra. Bardzo ciekawa jest również oprawa graficzna.

Jak gramy?

W każdej turze gracz może wykonać jedną z trzech akcji:
  • Wziąć trzy różne kamienie szlachetne
  • Wziąć dwa takie same kamienie szlachetne, jeśli w banku znajduje się ich co najmniej 4
  • Zarezerwować kartę rozwoju dostając jeszcze żeton złota
  • Kupić kartę rozwoju


Za zbierane klejnoty mamy możliwość kupna kart rozwoju - te droższe oferują nam więcej punktów prestiżu.


Jeśli uzbieramy odpowiednie karty klejnotów może nas odwiedzić arystokrata dodając nam kolejne punkty prestiżu. Rozgrywka kończy się, gdy jeden z graczy zdobędzie 15 punktów. Wtedy kończymy rundę (tak, by każdy z graczy miał jednakową ilość tur), zwycięzcą zostaje gracz mający najwięcej punktów prestiżu.


Proste zasady i mechanika gry

To one właśnie przyciągają do stołu i młodszych i starszych graczy. Gra jest bardzo uniwersalna, wiek na pudełku to 10 lat jednak spokojnie możemy spróbować z młodszymi graczami. Idealnie powinna się sprawdzić w rodzinach z dziećmi z większą różnicą wieku - bo fenomenalny tytuł, temat gry i grafika komponentów jest poważna, skierowana do starszej grupy wiekowej (co z pewnością doceni nastolatek), a rozgrywka jest na tyle prosta, że spokojnie zasiądzie z nami umiejący sprawnie liczyć do 20 szkolniak.

Świetna wypraska

Dzięki niej wszystko ma swoje miejsce, poszczególne kolory kart mają swoje przegródki, dzięki temu rozłożenie gry odbywa się błyskawicznie.

Splendor to świetna rodzinna gra ekonomiczna

Uczy inwestowania, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów - tego, że dojście do wielkich inwestycji odbywa się małymi krokami. Czas na rozgrywkę jest odpowiedni, by się wciągnąć, a jednocześnie nie znużyć. Cały czas trzeba śledzić grę i poczynania innych graczy, by zdobyć najlepsze karty.

Grę możecie kupić TU

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel za przekazanie gry do recenzji


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel