Bumerang

KARCIANA
face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 30 min
supervised_user_circle ilość graczy: 3-5
Elementy gry: w pudełku otrzymujemy talię kart z rysunkami zwierząt, komplet żetonów 5-ciu terenów łowieckich dla każdego z graczy, oraz po 12 bumerangów dla każdego z graczy.

Jakość wykonania: naszym zadniem bdb, standardowe karty, które choć już długo nam służą są w całkiem dobrym stanie. Żetony terenów łowieckich i bumerangi z bardzo grubej tektury.

Dla kogo?
Teoretycznie na pudełku znajdziemy informację, ze od 8 lat – my na normalnych zasadach gramy z naszą pięciolatką i córka sobie z grą i przyswojeniem zasad całkiem dobrze radzi (zasady gry są bardzo proste i łatwe do opanowania). Jednak przeważający w grze element strategi sprawia jej już duże trudności (wiek na pudełku jest więc jak najbardziej trafny). Córka jednak grę bardzo lubi, chętnie po nią sięga i my też chętnie w nią gramy. Jesli więc Wasze dziecko lubi gry a do tego ma starsze rodzeństwo, które niechętnie patrzy już na te „dzieciowe” pudełka to ten tytuł gorąco polecamy zwłaszcza, że cena jest bardzo przystępna.

Opis gry:
W grze stajemy się członkami plemienia Aborygenów, którzy w okresie „Czasu Snu” wyruszają na polowanie.

Na początku tury każdy gracz wybiera teren łowiecki i kładzie żeton odwrócony w pobliżu pętli. Następnie gracze licytują się za pomocą bumerangów, który z nich jako pierwszy poluje na wybranym przez siebie terenie (gracze nie znają wyboru przeciwnika). Ten który da większą ilość bumerangów zbiera zwierzęta z wybranego przez siebie terenu łowieckiego, ale ten kto spasuje zbiera pozostałe bumerangi.

W grze jest więc duży element strategii – jak zdobyć zwierzęta nie tracąc przy tym dużej ilości bumerangów. Dodatkowo punkty za zwierzęta liczą się nam tylko wtedy, gdy spośród innych graczy mamy najwięcej zwierząt danego gatunku.

Zasady są proste, ale gra już wcale prosta nie jest. Naszym zdaniem jest to doskonała propozycja dla starszych graczy (rodziców, dzieci szkolnych), a także tych, którzy chcą przyłączyć do gry młodsze rodzeństwo. Proste zasady, szybka rozgrywka, czas rozłożenia jest krótki to dodatkowe zalety czyniące grę przyjazną dla młodszych graczy.

Zalety:
bdb jakość wykonania
ciekawe ilustracje
nieduże pudełko
szybka rozgrywka
łatwe rozłożenie
przystępna cena

Wady
W pudełku gry panuje chaos, odkąd spięliśmy karty gumką recepturką jest ok

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel