Głębia - gra dla dziecka, czy rodzica?

KARCIANA STRATEGICZNA
face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 30 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2
casino wydawca: Nasza Księgarnia
Ciężkie harpuny czy wygodne kąpielówki? Oto czas na wyławianie skarbów. Głębia to bardzo nietypowa karcianka, nietypowa, bo...


Ciekawa mechanika gry

Cała głębia “Głębi” to właśnie jej bardzo ciekawa mechanika - grając możemy bowiem dokładać karty nie tylko po swojej stronie, ale także po stronie przeciwnika! Niech idzie z harpunem na gumową kaczuszkę, a co!

I tu zanurkowaliśmy do prawdziwych czeluści i głębin…

Tak, cała rozgrywka to głównie negatywna interakcja. Podkładanie złych kart współgraczowi i dobrych sobie. Komu uda się wyłowić skarby?


Zasady są bardzo proste

Skarby łowimy na płyciznach i głębinach. Po obu stronach płytek, na których znajdują się kwadraciki skarbów gracze muszą dołożyć odpowiednią ilość nurków, np. gdy na płytce są dwa skarby czerwone i jeden zielony po obu stronach płytki muszą się znaleźć dwie karty czerwonych nurków i jedna zielona. Jeśli płytka przedstawia wodę głęboką to skarby bierze ten z graczy, którego nurkowie po zsumowaniu mają najwyższą ilość punktów. Jeśli woda jest płytka - nurkowie powinni mieć jak najmniejsze liczby.


Dla kogo?

Niech Was nie zwiodą te słodko wyglądające nurki - “Głębia” to niekoniecznie gra dla dzieciaków, a na pewno nie dla wszystkich dzieci. Jeśli jednak wasza latorośl wyrosła już z etapu obrażania się, gdy to nie jej, a inny pionek doszedł wcześniej do mety, myślę, że to już będzie właśnie ten czas, kiedy można sięgnąć głębiej - po “Głębię”.


Gra jest ciekawą propozycja dla starszych dzieci, bo:

Uczy panowania nad negatywnymi emocjami, zmagania się z problemami i nabrania do nich dystansu.

Mamo, tato, warto kupić “Głębię”, bo:

Będzie to gra też dla Was. Gra, w którą sami chętnie zagracie wieczorem.

Głębia to gra z charakterem!

Przygotujcie się na dużą ilość negatywnej interakcji! Oczywiście mamy tu element losowości - wszak karty mogą podejść, mogą też nie podejść… Czasami długo czekamy na dany kolor kart, by zakończyć wyławianie skarbów, ale generalnie mechanika gry bardzo dobrze się broni, jest to niewątpliwie bardzo nieszablonowa karcianka.


Wydawca: Nasza Księgarnia
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel