Trucizna

KARCIANA
face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 30 min
supervised_user_circle ilość graczy: 3-6
W grze wcielamy się rolę przebiegłych wiedźm warzących napary w swych kotłach.

Każdy z graczy po kolei dolewa eliksiry (czyt. dorzuca kartę) do jednego z trzech znajdujących się na stole kotłów (stosów). Eliksir dorzucamy według koloru, czyli do niebieskiego możemy dorzucać tylko niebieskie karty itp. Wyjątkiem są zielone trucizny, które możemy dorzucać wszędzie. Jeśli swą kartą przekroczymy w kotle wartość 13 zabieramy wszystkie należące do niego karty za wyjątkiem ostatnio dorzuconej.

hourglass_emptyCzas: 30 minut
face Wiek: 8+
supervised_user_circle Ilość graczy: 3-6
casino Wydawca: G3
Pod koniec rozgrywki liczymy zebrane karte - każda karta trucizny liczona jest jako 4 punkty, eliksiry jako jeden punkt - przy czym graczowi który ma najwięcej kart eliksiru danego koloru nie są naliczane punkty karne (uodprania się on na dany eliksir). Wygrywa gracz, który zdobędzie najmniej punktów.

Proste zasady, szybka rozgrywka

Dzięki czemu łatwo zabrać grę do nowego towarzystwa - wszyscy szybko wiedzą jak grać. Gra nie zabiera dużo miejsca na stole - możemy w nią zagrać dosłownie wszędzie - w pociągu, w restauracji, na ławce w parku itp. Jest świetnym sposobem na nudę.

Dla dzieciaków świetna lekcja dodawania w pamięci.

Gra jest bardzo uniwersalna, do grania w każdym gronie. Polecamy w rodzinach z dużą różnicą wieku dzieci - temat gry i grafika spokojnie przypadną do gustu nastolatkowi, a proste zasady sprawią, że spokojnie do gry może dosiąść się młodsze rodzeństwo (ważne, by umiało trzymać karty i dodawać do 13).

Przy gorszym świetle kolor pomarańczowy trochę zlewa się z fioletowym (zwłaszcza, gdy mając na ręku wachlarzyk kart widzimy tylko jej cyferkę).
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel