Karciana historia Polski


hourglass_emptyCzas: 15 minut  face Wiek: 8+  supervised_user_circle Ilość graczy: 2-8  casino Wydawca: Rebel

Gra TilmeLine Polska to aż 110 wydarzeń z naszej historii: tej wielkiej, dotyczącej królów, bitew i wojen, ale w równym stopniu także tej mniej szkolnej: zajdziemy tu wiele dat odkryć naukowych i geograficznych, powstania wynalazków, wydarzeń kulturalnych, sportowych i gospodarczych. 


KTO JESZCZE PAMIĘTA?

W porównaniu z pokrewnymi grami wydawnictwa Rebel z serii CardLine (np. Cardline Zwierzęta i CardLine Dinozaury) karty TimeLine są mniejsze (4 x 6 cm), jednak docelowy ciut starszy gracz na pewno sobie z nimi poradzi. Z drugiej strony mniejszy format pozwoli nam ułożyć dłuższą linię na mniejszej powierzchni.

Karty, które kryją się w eleganckim metalowym pudełku, mają dwie strony: pierwsza ukazuje wydarzenie (ilustracja + nazwa), z drugiej strony znajdziemy datę (rok) oraz krótkie objaśnienie, np. imię i nazwisko głównego bohatera wydarzenia, odkrywcy lub wynalazcy, znaczenie bitwy itp.

Grając staramy się dołożyć kolejne karty w odpowiednie miejsca. Jeśli się pomylimy – ciągniemy dodatkową kartę. Wygramy, kiedy pozbędziemy się swoich kart wcześniej niż przeciwnicy.


CO POWIECIE NA TĘ KOLEJNOŚĆ?


SUKCES!

DLA KOGO?

Wydawca proponuje grę dzieciakom powyżej 8 lat. Traktując grę jako losową, właściwie do udziału w rozrywce wystarczy umiejętność czytania (aby odczytać nazwę wydarzenia) oraz porównywania czterocyfrowych liczb (czyli nawet łatwiej niż w przypadku zwierzaków i dinozaurów, gdzie mieliśmy dodatkowo do czynienia z różnymi jednostkami wagi i długości oraz ułamkami).

Nie da się jednak ukryć, że w przypadku kart historycznych duże znaczenie będzie mieć wiedza, szanse mieszanego pod względem wiekowym towarzystwa nie będą raczej wyrównane….

Bogactwo kart pozostawia nam jednak pewną furtkę… Odpowiednio dobierając pulę kart do gry możemy młodszemu graczowi ułatwić zadanie: np. wybrać tylko jeden, bliższy mu okres historii, lub dobrać karty tak, żeby rozwiązanie było właściwie oczywiste. Z kolei starszym można sprawę utrudnić:


TU PRZYKŁAD PROSTY


…A TU JUŻ MNIEJ OCZYWISTY: CZY UŁOŻENIE KART JEST POPRAWNE?

Zawsze możemy też zagrać drużynowo: bez rywalizacji dokładać kolejno karty, wspólnie się zastanawiać nad rozwiązaniem, a przy okazji dopowiedzieć co nieco o wydarzeniach z kart (a gdy wiedzy braknie: wykorzystać nieoczywistą kartę jako pretekst do wspólnych poszukiwań szerszych informacji!)

…a gdy już opanujemy wszystkie 110 faktów, dołączmy do puli kolejne tytuły z serii TimeLine: Wiedza ogólna, Nauka i odkrycia, Wynalazki lub dodatek Gdańsk.TimeLine Polska
Wydawnictwo REBEL

UWAGA! Mamy dla Was kilka egzemplarzy gier TimeLine Polska!
Aby o nie zawalczyć weźcie udział w naszej rodzinnej grze terenowej.
Szczegóły znajdziecie na stronie trasadlabobsa.pl/kosciuszko.
Zabawa trwa do końca 2019 roku!Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel za udostępnienie gry do recenzji
i ufundowanie nagród w konkursie!Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel