Wyprawa w prehistorię


hourglass_emptyCzas: 15 minut face Wiek: 5+ supervised_user_circle Ilość graczy: 2-8 casino Wydawca: Rebel

Gra CardLine Dinozaury to wbrew pozorom nie tylko okazja do spotkania z uwielbianymi przez niektóre dzieciaki tajemniczymi gadami. Wśród 110 pięknie ilustrowanych kart znajdziemy także wielu przodków współczesnych zwierzaków (np. nosorożca włochatego, wombata olbrzymiego czy tygrysa szablastozębnego). Wśród nich kryją się i małpy człekokształtne: gigantopitek i australopitek, a także jeszcze nam bliżsi: neandertalczyk i homo erectus – aż po… homo sapiens.Karty są dwustronne: na jednej stronie znajdziemy jedynie wizerunek, nazwę (zwyczajową i naukową) i oznaczenie diety, natomiast na odwrocie: długość i wagę zwierzaka oraz oznaczenie czasu występowania na kolorowej osi – tabeli stratygraficznej (a w instrukcji objaśnienie kolejnych er okresów geologicznych).

JAK GRAMY?

Rozdajemy graczom określoną liczbę kart, a później kolejno dokładamy je tworząc linię – w zależności od początkowej decyzji układamy zwierzaki wg długości lub wagi. Jeśli się pomylimy musimy dobrać dodatkową kartę. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich kart.


Dobrze czy źle?


SUKCES!

Ponieważ my najbardziej lubimy grać „w jednej drużynie” karty mieliśmy wspólne, układaliśmy je na zmianę, a radość czerpaliśmy nie tyle z rywalizacji, co z poznawania nowych stworzeń i udanego zgadywania ich gabarytów.

DLA KOGO?

Na pewno nie tylko dla miłośników i znawców prehistorii! O ile w bliźniaczym tytule z serii, tj. CardLine Zwierzęta (który też mieliśmy okazję przetestować) wiedza zoologiczna może pomóc w trakcie rozgrywki, w przypadku tak dziwacznych stworów gra staje się dużo bardziej losowa (wraz z ilością odbytych rozgrywek – także pamięciowa).Pudełkowy wiek graczy to 5+. Rzeczywiście: w naszej drużynie mieliśmy też zadowoloną z zabawy pięciolatkę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że gra wymaga porównywania liczb z dość szerokiego zakresu: od wartości ułamków dziesiętnych pod liczby trzycyfrowe. Dodatkowo musimy porównywać różne jednostki: gramy, kilogramy i tony oraz centymetry i metry. Z uwagi na to przyda się wśród graczy przedstawiciel starszego rodzeństwa lub dorosły opiekun, który zresztą też będzie się doskonale bawić i, biorąc pod uwagę losowość gry, wcale nie będzie mieć zagwarantowanej przewagi!

CO JESZCZE?

Podobnie jak inne gry z serii CardLine i TimeLine wyd. Rebel otrzymamy ją w eleganckim, trwałym i praktycznym metalowym pudełku. Co ciekawe: CardLine Dinozaury możemy połączyć z kartami CardLine Zwierzęta i dzięki temu w czasie gry porównać współczesne i wymarłe zwierzęta.


CardLine Dinozaury
Wydawnictwo REBEL

UWAGA! Mamy dla Was kilka egzemplarzy gier CardLine Dinozaury!
Aby o nie zawalczyć weźcie udział w naszej rodzinnej grze terenowej.
Szczegóły znajdziecie na stronie trasadlabobsa.pl/kosciuszko.
Zabawa trwa do końca 2019 roku!Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Rebel za udostępnienie gry do recenzji
i ufundowanie nagród w konkursie!Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel