W szeregu zbiórka! CardLine Zwierzęta

hourglass_emptyCzas: 15 minut face Wiek: 7+ supervised_user_circle Ilość graczy: 2-8 casino Wydawca: Rebel

Gry karciane mają wiele plusów: małe rozmiary (np. pozwalające zabierać je w podróż), małe wymagania odnośnie przestrzeni do gry (nie musimy rozkładać wielkiej planszy), a do tego zazwyczaj mało skomplikowane zasady gry. A co powiecie, żeby przy okazji „łyknąć” trochę zoologicznych ciekawostek?Zanim opowiemy o zasadach gry na początek parę słów o… pudełku i samych kartach, bo jest o czym! Porządne i zgrabne metalowe pudełko z tłoczeniami to wspaniały wstęp do jeszcze lepszej zawartości: 110 przepięknych wizerunków zwierząt. To nie zdjęcia, ale staranne malarskie portrety maleńkich owadów, barwnych ptaków i ryb, tajemniczych gadów i płazów, bliskich nam ssaków, a nawet samego człowieka.


OTO KRÓLESTWO KARCIANYCH ZWIERZĄT


…i REKORDZISTA: PŁETWAL BŁĘKITNY

Rozgrywka polega na układaniu kart w kolejności wg przyjętego kryterium: wielkości, wagi lub długości życia. Wykładając kartę zgadujemy jej miejsce w szeregu już wyłożonych, a następnie sprawdzamy odpowiednie wielkości. Jeżeli się pomyliliśmy dostajemy dodatkową, „karną kartę” do ułożenia. Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart zostaje zwycięzcą. Co istotne: zdecydowana większość gatunków to dobrze nam znane zwierzaki, które grając w CardLine Zwierzęta mamy okazję poznać jeszcze lepiej. Na pewno nie raz nas zaskoczą!


GDZIE DOŁOŻYĆ PELIKANA?


SPRAWDZAMY WYNIKI!

Wypróbowaliśmy też autorski wariant gry na wzór „piłkarski” (tj. naśladując zabawę z kartami ze znanymi piłkarzami, gdzie porównywane są ich zdolności ataku i obrony). Dwóch graczy losuje lub wybiera swoją „zwierzęcą drużynę” i układa ją w wachlarzyk. Następnie odbywają się „pojedynki”: pierwszy gracz wyciąga jedną z kart i deklaruje, którą kategorię wybiera (wielkość, ciężar czy długość życia). Drugi z graczy dokłada do niej jedną ze swoich kart. Obydwie karty trafią do gracza, czyja karta miała wyższą wartość w wybranej kategorii. Kto uzbiera więcej kart – wygrywa.DLA KOGO?

Wiek graczy podany przez wydawcę to 7+. Podstawową umiejętnością graczy powinna być możliwość porównywania liczb określających poszczególne kryteria. Dodatkowa trudność to użyte jednostki: mm, cm i m przy wielkości, g, kg i t przy ciężarze, dni, tygodnie, miesiące, lata przy długości życia. Ich porównanie nie zawsze będzie łatwe, szczególnie kiedy np. pojawią się ułamki np. 0,02g (ważka) i 0,015g (biedronka).

Na szczęście dzięki odpowiedniemu doborowi kart do gry można dowolnie sterować poziomem trudności!. Mamy ich do wyboru ponad sto, a każdy z graczy dostaje na początek tylko po 4 karty (+kilka w zapasie na wypadek pomyłki). Dla młodszych możemy wybrać karty z liczbami całkowitymi i jedną jednostką miary, albo tak dobrać gatunki zwierząt, aby łatwiej im było uszeregować je np. wg wagi czy rozmiaru. Dobrym pomysłem może być też celowe wybranie jakiejś określonej grupy np. owadów, ptaków czy np. kotów i przećwiczenie poprzez grę jednej z ich cech.

UWAGA! CardLine Zwierzęta możecie połączyć z grą CardLine Dinozaury. Może ciekawie będzie porównać gabaryty współczesnych zwierzaków z ich prapradziadkami?

CardLine Zwierzęta
Wydawnictwo REBEL
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel