PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA: wielki świat i egzotyka +KONKURS!

Książki podróżnicze dla dzieci i młodzieży

Czy chcecie zarazić swoje dzieciaki podróżniczym bakcylem, tak, aby już od najmłodszych lat poczuły głód dalekich podróży, niezwykłych przygód i zaskakujących odkryć? Przygotowaliśmy dla Was cykl recenzji: PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA: WIELKI ŚWIAT I EGZOTYKA.

Mamy nadzieję, że prezentowane poniżej publikacje dostarczą Wam i Waszym Pociechom wielu godzin lektury z wypiekami na twarzy, a przy okazji garść rzetelnej wiedzy o świecie i jeszcze więcej inspiracji do realizacji własnych (nie tylko turystycznych) marzeń!

UWAGA! Dzięki życzliwości Wydawców mamy dla Was KONKURS – szczegóły poniżej.

ZATEM ZACZYNAMY i GORĄCO POLECAMY...

Książki o podróżach i podróżnikach dla dzieci i młodzieży:

* Egzotyczną wyprawę do Iranu, czyli BAH BAH. Iran dla dociekliwych, wyd. Dwie Siostry:

Wyprawę do krańców świata razem z Atlasem Podróżników, wyd. Dwie Siostry

* Indiańską przygodę w brazylijskiej dżungli: Przygoda dzika Toniego Halika, wyd. Agora

* Zimową podróż na krańce świata: Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok, wyd. Druganoga

* A może macie ochotę na wyprawę przez ocean? Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem, wyd. Druganoga

* Zapraszamy w podróż do Wietnamu: XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH, wyd. Dwie Siostry

* Dwie szpiegowskie opowieści z historią, Paryżem i Petersburgiem w tle: PARYŻ W OGNIU i SZPIEDZY W PETERSBURGU,  wyd. Dwukropek 

* i Paryż raz jeszcze! Tym razem jak najbardziej współczesny: MIEJSCY SZPIEDZY. MIASTO ŚWIATEŁ, wyd. Dwukropek

* A może podróż do Pragi... z zagadkami? ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA, wyd. Dookoła Świata

* Najlepsze są podróże w towarzystwie... być może psim? PODRÓŻE Z PAZUREM. HISTORIA ŁAPĄ PISANA, oraz PODRÓŻE Z PAZUREM. KALIMA NOSI PIASKI SAHARY wyd. Dookoła Świata

* Dowiedzcie się wszystkiego o Mount Evereście: EVEREST, wyd. ADAMADA

* Dołączcie do historycznej wyprawy na Dach Świata: EVEREST Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia, wyd. Wilga


* Wybierzcie się na wyprawę na dwóch kółkach po Półwyspie Arabskim i Smoczej Wyspie z książkami Dominika Wieczorkiewicza: HULAJNOGĄ PRZEZ SZCZĘŚLIWĄ ARABIĘ oraz HULAJNOGĄ PRZEZ SMOCZĄ WYSPĘ, wyd. Skrzat* Poznajcie prawdziwe opowieści o niesamowitych podróżach naszych rodaków: PODRÓŻNICY. WIELKIE WYPRAWY POLAKÓW, Wydawnictwo Dwie Siostry* Zobaczcie ile ciekawostek kryją w sobie Wyspy: GREAT! Wielka Brytania dla dociekliwych" Wydawnictwo Dwie Siostry* Dajcie się pochłonąć głębi błękitu na stronach książki Łukasza Wierzbickiego OCEAN TO PIKUŚ, opowiadającej o podróży Aleksandra Doby przez Atlantyk, wyd. Pogotowie Kazikowe* Przeżyjcie barwne i pełne emocji przygody ruszając wraz z parą podróżników (i autorem: Łukaszem Wierzbickim) MACHINĄ PRZEZ CHINY, wyd. Pogotowie Kazikowe/ Poradnia K* Rozgrzejcie serducha najcieplejszą opowieścią podróżnika pełnego wiary w dobro świata. Znajdziecie ją w książce Łukasza Wierzbickiego AFRYKA KAZIKA, wyd. BIS* Przeżyjcie amerykańską przygodę w towarzystwie zwariowanej rodzinki z książki WYBRYKI Z AMERYKI, wyd. BIS* Wyruszcie w podróż w towarzystwie nieprzewidywalnej Cioci Jadzi i jej rezolutnej siostrzenicy, wyd. Media Rodzina* Rozwiążcie włoskie zagadki odwiedzając razem z ekipą 6 Aniołków kota Cagliostro Rzym, Wenecję, Sienę i Katanię (J. Mikołajewski UŚMIECH BAMBOLA, SZKLANE OCZY, ZWYCIĘSKI KOŃ i KOT W WORKU, wyd. Media Rodzina* Dajcie się zaczarować egzotycznej Amazonii w towarzystwie Pilar, wyd. Skrzat* A może macie ochotę na podróż geograficzno-historyczną? Weźcie udział w harcerskiej wyprawie W DWA LATA DOOKOŁA ŚWIATA (1926-1928), wyd. Skrzat* Poznajcie 30 niezwykłych miejsc na całym świecie w ATLASIE CUDÓW ŚWIATA, wyd. Nasza Księgarnia* Zagrajcie w grę, nie tylko dla fanów H. Sienkiewicza, czyli podróżniczo-kooperacyjno-strategiczną przygodę W PUSTYNI I W PUSZCZY, wyd. Agencja Promocyjna OKO* Schowajcie wszystkie cuda świata w kieszeni i zagrajcie w grę karcianą z serii Kieszonkowce: OBIEŻYŚWIAT, wyd. Kapitan Nauka

* Na koniec garść praktycznych porad: PORADNIK MŁODEGO PODRÓŻNIKA, wyd. Dwukropek


Czego jeszcze brakuje na naszej liście? Drodzy Czytelnicy i Wydawcy, podpowiedzcie nam prosimy w komentarzach, lub pisząc na adres: trasadlabobasa@gmail.comCZAS NA KONKURS!!!

Mamy dla Was egzemplarze książek:
"Poradnik młodego podróżnika", K. Kobus
"Podróże z pazurem. Historia łapą pisana", I. i P. Miklaszewscy
" Zaklęcia dla Golema. Praga" K. Petek
"Xin Chao! Wietnam dla dociekliwych" Ton Van Anh i M. Utnik-Strugała
"Ocean to pikuś" Ł. Wierzbicki


Co zrobić, aby trafiły na Waszą półkę? Opiszcie nam swoją egzotyczną podróż! Nie, nie musicie wyruszać na wyprawę dookoła świata, przedzierać się przez dżunglę, czy śniegi Arktyki! Przecież podróżą pełną przygód i fascynujących odkryć może być też rodzinna wycieczka np. do ciekawego zakątka… sąsiedniej miejscowości, czy sąsiedniego województwa! 

Najciekawsze zgłoszenia (zawierające opis, informacje praktyczne + zdjęcia) opublikujemy na naszym portalu i nagrodzimy prezentowanymi publikacjami. Czekamy na Wasze relacje z podróży, opisy przebytych tras i odwiedzonych miejsc do odwołania (tj. dopóki nie wyczerpie się nasza lista nagród :). Autorami zgłoszeń mogą rodzice, ale zachęcamy do opisywania swoich wycieczek także dzieci (wtedy rodziców poprosimy o dodanie kilku informacji praktycznych: dojazd, lokalizacja itp.).

Zgłoszenia wysyłajcie na adres:
konkurs.trasadlabobasa@gmail.com, temat wiadomości: „Półka Młodego Podróżnika”.

Chcecie zobaczyć przykładowe zgłoszenie konkursowe? Pani Agnieszka i Julka zaprosiły nas do zaczarowanego ogrodu - Arboretum w Bolestraszycach. Wybrana przez Julkę nagroda jest już w drodze, a reszta czeka właśnie na Was!

UWAGA! Wysyłając zgłoszenie akceptują Państwo REGULAMIN KONKURSU.

PS.
A może jesteście ciekawi publikacji o trochę bliższych podróżach, po polskich miastach i regionach?

Zaglądnijcie do naszego cyklu recenzji i konkursu:W POLSKĘ BEZ PLECAKAAutor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel