XIN CHAO! Wietnam dla dociekliwych

Dzień dobry Wietnamie!

Najnowsza część serii książek Wydawnictwa Dwie Siostry "dla dociekliwych" zabierze nas w daleką, egzotyczną podróż. Xin chao (czyt. "sin czao" ) to po wietnamsku "dzień dobry!" i jak dowiecie się z lektury książki to rzeczywiście bardzo gościnny i bardzo ciekawy kraj!

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

Co ty wiesz o Wietnamie?

Tradycyjnie zaczniemy od mapy-spisu treści, a właściwie spisu faktów, ciekawostek, atrakcji, legend i zwyczajów, które nie mogą się doczekać aż je odkryjemy!

Krótkie rozdziały możemy czytać w dowolnej kolejności. Każdy z nich to osobna 2-4 stronicowa opowieść. Dowiemy się z nich podstawowych faktów z historii i kultury kraju, ale przede wszystkim poznamy tajemnicze opowieści o smokach, zwiedzimy lokalne atrakcje i "spróbujemy" miejscowych przysmaków.

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH
XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

Tak daleko, że pieprz tam rośnie...

Tak, w Wietnamie  rośnie pieprz (dowiecie się też JAK rośnie i jak otrzymuje się poszczególne odmiany). Wietnam to rzeczywiście bardzo daleki kraj i pewnie niewielu z nas będzie miało okazję skorzystać z praktycznych wskazówek dla turystów i zobaczyć opisywane miejsca "na własne oczy".  A może jednak jest nam bliższy niż się wydaje?

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

Autorki książki zwracają uwagę na elementy, które zbliżają Polaków i Wietnamczyków. Przypominają o obecności licznej wietnamskiej mniejszości w Polsce, bardzo ciekawe są wypowiedzi wietnamskich dzieci np. o polskiej szkole! Poznamy też Kazimierza Kwiatkowskiego, najbardziej znanego Polaka w Wietnamie. Czym  się zasłużył nasz rodak zwany przez wietnamskich przyjaciół Ka Zikiem? Przeczytajcie sami!

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

...a na koniec "Zrób to sam": kilka wietnamskich przepisów, a także praktyczny słowniczek ze zwrotami, dzięki znajomości których zaskoczysz swoich wietnamskich kolegów!

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

XIN CHAO! Wietnam dla dociekliwych

Tekst Ton Van Anh, Monika Utnik-Strugała

Ilustracje: Anna Kaźmierak

Wydawnictwo Dwie Siostry 2020

PS. W tej serii wydano już kilka książek o różnych krajach, my recenzowaliśmy np. Great. Wielka Brytania dla dociekliwych.

Więcej książek o dalekich podróżach (i KONKURS) znajdziecie w artykule "PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA".

O bliższych, krajowych "książkowych wyprawach" piszemy w artykule "W POLSKĘ BEZ PLECAKA."

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel