Włoskie przygody z zagadkami w tle

Poznajcie nieprzeciętną, międzynarodową ekipę 6 dziewczynek z 6 różnych krajów, które wraz z dowodzącym nimi tajemniczym kotem Cagliostro rozwiązują detektywistyczne zagadki, …a w dodatku robią to w pięknych okolicznościach Rzymu, Wenecji, Sieny i sycylijskiej Katanii. Dzięki temu i my przeniesiemy się wraz z nimi do tych miast (w każdej książce znajdziemy plan centrum miasta), poznamy zabytki i lokalne tradycje.Każda część to osobna opowieść i zagadka do rozwiązania. Śledztwa dziewczynek to nie szybkie pogonie, walki, próba siły fizycznej czy podejmowanie ryzyka. Tu liczą się dziewczęce przymioty: umiejętność patrzenia się w oczy, wrażliwość, empatia, wyobraźnia, spostrzegawczość, a przed wszystkim współpraca!

RZYM, czyli UŚMIECH BAMBOLA

To pierwsza przygoda: to tu 12-letnia Polka, Marta, przy okazji rodzinnych wakacji poznaje kota Cagliostro oraz pozostałe bohaterki: Olgę z Rosji, Ritę z Włoch, Helenkę z Czech, Mary z Anglii i Patricię z Francji. Ich zadaniem będzie odnalezienie zagubionych pomników postaci z bajek. Kto i dlaczego mógł je ukraść?
WENECJA, czyli SZKLANE OCZY

Czy w czasie rodzinnych wakacji można zgubić… dziecko? Jeżeli tak, to w takiej sytuacji najlepiej pomogą… inne dzieci, np. grupa sześciu sprytnych detektywek. To one potrafią dostrzec szczegóły przeoczone przez dorosłych!
SIENA, czyli ZWYCIĘSKI KOŃ

W sercu malowniczej Toskanii dziewczyny poznają m.in. flagi 17 dzielnic miasta, rywalizujących w dorocznych wyścigach konnych Palio i wezmą udział w poszukiwaniach zaginionego wierzchowca. Kto wygra tym razem?
KATANIA, czyli KOT W WORKU
Czy szef ekipy detektywem może popełnić błąd i tym samym wpaść z tarapaty? Niestety nikt nie jest idealny… Na szczęście kot Cagliostro może liczyć na pomoc swoich 6 sprytnych detektywem. Czy dziewczyny poradzą sobie w stolicy włoskiej mafii?
Polecamy Wam gorąco serię detektywistycznych przygód młodych detektywek! To pełne dziewczęcego ciepła proste opowieści, które utwierdzą nas w przekonaniu, że siła tkwi nie tylko w mięśniach, ale też w wrażliwości i umiejętnym czytaniu emocji.

Aniołki kota Cagliostro rozwiązały nie tylko włoskie, ale też warszawskie zagadki. Zerknijcie do naszych recenzji książek SYRENI ŚPIEW i DZIEWCZYNY Z RYCINY.Uśmiech Bambola
Szklane oczy
Zwycięski koń
Kot w worku
Tekst: Jarosław Mikołajewski
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
Wydawnictwo Media Rodzina

PS.
Jeśli lubicie książki podróżnicze zaglądnijcie do naszego cyklu recenzji:PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA: wielki świat i egzotyka.


A może jesteście ciekawi publikacji o trochę bliższych podróżach, po polskich miastach i regionach? Zaglądnijcie do naszego cyklu recenzji:W POLSKĘ BEZ PLECAKA Tu także przygotowaliśmy konkurs z nagrodami - do wygrania m.in. DZIEWCZYNY Z RYCINY
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel