Detektywki w Łazienkach: DZIEWCZYNY Z RYCINY +konkurs!

Drużyna sześciu detektywek, z nieodłącznym niezwykłym kotem Cagliostro po raz drugi spotyka się w Warszawie i otrzymuje już szóstą zagadkę do rozwiązania (o pozostałych pięciu możecie przeczytać w poprzednich częściach cyklu „Aniołki kota Cagliostro”).

W części czwartej (SYRENI ŚPIEW) dziewczyny spacerowały po Warszawie i przy okazji zwiedziły główne zabytki miasta, tym razem poznają lepiej Park Łazienkowski: pełen uroczych zakątków, ale też tajemnic.Dzięki planowi miasta, a także samego parku, czytelnik może śledzić trasę spaceru koleżanek, w czasie którego pozna wiele ciekawostek na temat tego niezwykłego miejsca i jego historii. W opowiadanie wplecione zostały też informacje o starożytnym poecie, Owidiuszu i jego poemacie Metamorfozy oraz mit o Faetonie

Podobnie jak inne części cyklu również DZIEWCZYNY Z RYCINY zaskakują swoją „ wielopoziomową dziewczyńskością” (szczególnie w zestawieniu z popularnymi cyklami opowieści detektywistycznych dla dzieci). Nie mam tu na myśli jedynie nagromadzenia żeńskich bohaterek (Marta z Polski, Helenka z Czech, Rita z Włoch, Mary z Anglii, Olga z Rosji i Patricia z Francji), a raczej szczególny sposób prowadzenia dialogów i akcji: niespieszny, bardziej obfitujący w rozmowy i obserwacje niż w wydarzenia, zabarwiony nutką magii i fantastyki.Zagadki kota Cagliostro też nie należą do typowych, sam kot podkreśla, że wymagają „niezwykłych kwalifikacji, kociego zmysłu i dziewczęcej wrażliwości”. W „Dziewczynach z ryciny” okazuje się, że z jednej z prezentowanej w Białym Domku grafiki, ilustracji do poematu Owidiusza, zniknęły trzy postacie mitycznych Heliad! Ta nietypowa detektywistyczna zagadka znajduje równie nietypowe rozwiązanie – jakie? Sprawdźcie sami!Jeżeli Wy również macie ochotę odwiedzić ten niezwykły świat zapraszamy do lektury „Dziewczyn z ryciny” oraz całej serii przygód detektywek i kota Caligostro! (a tu nasza recenzja opowiadania o innej warszawskiej zagadce rozwiązanej przez Aniołki kota Caligostro: SYRENI ŚPIEWDziewczyny z ryciny
Tekst: Jarosław Mikołajewski, ilustracje: Marcin Bruchnalski
Wydawnictwo Media Rodzina

UWAGA! Książka do wygrania! Szczegóły w artykule W Polskę bez plecaka, prezentującym najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!A może interesują Was przygody ekipy detektywek w Rzymie, Wenecji, Sienie i Katanii? Zerknijcie do artykułu WŁOSKIE PRZYGODY Z ZAGADKAMI W TLEAutor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel