Zaklęcie dla Golema. Praga

(NIE)zwykła rodzinna wycieczka do Pragi

Krótki wypad do malowniczej stolicy Czech plus tata historyk sztuki w roli przewodnika równa się intensywne zwiedzanie zabytków i innych atrakcji. O dziwo bliźniaczki Ula i Weronika oraz ich starszy brat Dominik chętnie wezmą w nim udział! 

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA

Do naszego "równania" dodajmy jeszcze "X" w postaci zagadek i krzyżówki, które dzieciaki będą rozwiązywać w tajemnicy przed rodzicami i lokalną legendę o tajemniczym Golemie... Gotowi na niezwykłą przygodę?

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA
ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA

(Nie)typowy "przygodowy" przewodnik po Pradze

"Zaklęcie dla Golema" to nie tylko poszukiwanie rozwiązań zagadek do krzyżówki i tropienie legendarnego olbrzyma ulepionego z mułu przez jednego z praskich rabinów. Za sprawą taty-przewodnika (ale także rezolutnych dzieciaków) wartka akcja jest pełna faktów, dat, wydarzeń i nazwisk postaci historycznych.

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA

Ten nietypowy "przygodowy" przewodnik po stolicy Czech ożywa dzięki bogatemu językowi bohaterów, dialogom pełnym słownych gierek, ciętego humoru (a nawet sarkazmu), a także bliższym i dalszym odniesieniom do rozmaitych źródeł.

Powrót Pana Samochodzika?

Czy bohaterowie rozwiążą zagadki? Jakie będzie hasło krzyżówki i czy ożywi ono Golema? Zdradzimy wam tylko, że całą "przygodę" ukartował dziadek Uli, Weroniki i Dominika. A dziadek Tomek to historyk sztuki, były poszukiwacz skarbów... i bohater książek. Zapewne i na jego wnuki czeka jeszcze niejedna tajemnica do rozwiązania!

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA

Zaklęcie dla Golema. Praga

Tekst: Krzysztof Petek

Ilustracje: Olga Reszelska

Wydawnictwo Dookoła Świata

PS. Więcej książek o dalekich podróżach (i KONKURS!) znajdziecie w artykule "PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA". O bliższych, krajowych "książkowych wyprawach" piszemy w artykule "W POLSKĘ BEZ PLECAKA."

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel