Szpiedzy w Petersburgu

Jest jesień 1911 roku. Atmosfera w Europie gęstnieje, narastają międzynarodowe konflikty, a w stolicy Cesarstwa Rosyjskiego wybuchają strajki robotników, buntują się studenci, rewolucjoniści szykują zamachy... Czy w te sprawy zamieszane jest też poszukujące tajnej superbroni  bractwo Fraternitas Draconum?

SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU

Tajna akcja młodych brytyjskich superagentek

Akcja szpiegowskiej opowieści toczy się dwutorowo: jedna z agentek brytyjskiego wywiadu wyrusza na poszukiwanie zaginionej przyjaciółki, w czasie gdy jej "zguba" prowadzi w dalekiej stolicy carskiej Rosji własne tajne i niebezpieczne śledztwo. 

Mimo, że obie dziewczyny: Lil i Sophie są młodziutkie (niespełna dwudziestoletnie) ich zadania i afery, w które są zamieszane należą już do kategorii całkiem "dorosłych". Dla uspokojenia rodziców: brak tu typowych scen z kategorii "18+".

SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU

Co istotne: w podróżach i przygodach bohaterów sprzed ponad 100 lat realne tło przeplata się z powieściową fikcją. Prawdziwe są opisywane miejsca oraz część historycznych postaci (autorka ujawnia je w zakończeniu). Dzięki temu nie tylko przeżywamy trzymające w napięciu przygody, ale jednocześnie wyruszamy w podróż w czasie, niechcący stajemy się świadkami "wielkiej historii".

SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU

Szpiedzy w Petersburgu to kontynuacja przygód bohaterów serii "Taylor i Rose. Tajne Agentki". Powieść można czytać bez znajomości  pierwszej części , jednak może nam wtedy umknąć kilka ważnych wątków. O wiele łatwiej zrozumieć wszystkie zawiłości akcji i połączyć elementy w całość, kiedy znamy już "PARYŻ W OGNIU!". Można też sięgnąć jeszcze dalej w przeszłość! Główne bohaterki: Sophie i Lil poznały się w serii książek tej samej autorki "Tajemnice domu handlowego Sinclairs" (4 części).

A wkrótce czeka nas podróż do... Wenecji!

SZPIEDZY W PETERSBURGU
SZPIEDZY W PETERSBURGU

Katherine Woodfine, Szpiedzy w Petersburgu.

Wydawnictwo Dwukropek, 2020 r.

Więcej książek o dalekich podróżach (W TYM KONKURS!) znajdziecie w artykule "PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA".

O bliższych, krajowych "książkowych wyprawach" piszemy w artykule "W POLSKĘ BEZ PLECAKA."

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel