Paryż w ogniu!

Zobaczcie: Europa w 1911 roku wyglądała całkiem inaczej. Nie ma tu jeszcze Polski, jest za to tajemnicza, fantastyczna kraina Arnovia. Poza nią całe historyczno-geograficzne tło książki jest całkiem realne.

PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU

Biuro Tajnej Służby to prawdziwa instytucji brytyjskiego wywiadu założona w 1909 r. Jej współpracowniczkami są główne bohaterki książki: młodziutkie, niespełna dwudziestoletnie przyjaciółki Sophie i Lil, prowadzące tytułowe biuro detektywistyczne Taylor i Rose (to już postacie fikcyjne).

PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU

Tym razem bohaterki pracują osobno: Lil wciela się w guwernantkę księcia i księżniczki Arnovii, Sophie próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa angielskiego profesora, pracującego w Paryżu. Dzięki temu czytelnicy przeniosą się w czasie i "odwiedzą" stolicę Francji tuż przed wybuchem I wojny światowej. Punktem kulminacyjnym akcji będzie start wielkiego wyścigu lotniczego, ale więcej wam już nie zdradzimy!

PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU

"Paryż w ogniu" to pierwsza część serii "Taylor i Rose. Tajne Agentki". Wiele wątków będzie kontynuowanych w drugiej części: "Szpiedzy w Petersburgu". Jeśli macie ochotę możecie też poznać przeszłość bohaterek! Sophie i Lil poznały się bowiem we wcześniejszej serii książek tej samej autorki "Tajemnice domu handlowego Sinclairs" (4 części).

A wkrótce czeka nas podróż do... Wenecji!

PARYŻ W OGNIU
PARYŻ W OGNIU

Katherine Woodfine, Paryż w ogniu!

Wydawnictwo Dwukropek, 2020 r.

Więcej książek o dalekich podróżach (a także KONKURS!) znajdziecie w artykule "PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA". O bliższych, krajowych "książkowych wyprawach" piszemy w artykule "W POLSKĘ BEZ PLECAKA."

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel