Podróż HULAJNOGĄ PRZEZ SMOCZĄ WYSPĘ

Gotowi na kolejną książkową egzotyczną podróż w towarzystwie sympatycznego leśnika z Puszczy Noteckiej? Druga książka Dominika Wieczorkiewicza przeniesie nas na niezwykłą „Smoczą Wyspę” (czyli należącą do Jemenu wyspę Sokotrę na Morzu Arabskim, u wybrzeży Somalii).Czytelnicy, którzy znają książkę „Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię” zauważą pewne stałe punkty: poza tytułowym środkiem transportu będzie to m.in. obecność misia-przytulanki (tym razem Tosi), będzie to także bogactwo zdjęć uzupełnionych zabawnymi rysunkami, dzięki którym poznajemy niesamowitą przyrodę (słynne butelkowe drzewa) oraz ciekawe zwierzęta (tańczące cywety), ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera przygody, którą zawdzięczamy nietuzinkowemu narratorowi.Opowieść autora przypomina radosną gawędę wędrowca, który przed wszystkim ceni sobie spotkania z ludźmi, jest otwarty na nowe doświadczenia, często zdaje się na los i przypadek. Każda przygoda to okazja do sprawdzenia się, ćwiczenia elastyczności i dostrzegania sensu we wszystkim co nas spotyka.Podobnie jak w pierwszej książce akcja prowadzona jest bardzo dynamicznie, a opisy faktów geograficznych, flory i fauny, tła politycznego czy miejscowych zwyczajów i legend są tak sprytnie wplecione w fabułę, że na pewno nie znudzą młodego czytelnika – wręcz przeciwnie: zapewne wielu zachęcą do dalszych poszukiwań.Na końcu książki czeka mini-leksykon

Autor nie zapomina jak ważny w każdej podróży jest powrót do domu. Na koniec zaglądniemy na chwilę także do Puszczy Noteckiej i Parku Grzybowego. Dokąd wyruszy na kolejną wyprawę? A może kiedyś poprowadzi nas dłużej leśnymi ścieżkami po swojej najbliższej okolicy?Panie Dominiku: po krótkich „migawkach” z puszczy w obu książkach wyczuwamy tu przedsmak wielkiej przygody! Nie wątpimy, że w Pana towarzystwie byłaby ona pełna niezwykłych niespodzianek!

Zapraszamy też do odwiedzenia strony autora: hulajkrysiu.com - znajdziecie tu wiele dodatkowych zdjęć i opowieści, także z innych hulajnogowych podróży!A zatem: gotowi wyruszyć na Smoczą Wyspę? Wszystkie nogi na hulajnogi i… szczęśliwej drogi!

Dominik Wieczorkiewicz, Hulajnogą przez Smoczą Wyspę
Ilustracje: Zofia Zabrzeska
Wydawnictwo Skrzat, 2019

Więcej o pierwszej książce Dominika Wieczorkiewicza "Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię" w naszej recenzji:A jeśli lubicie książki podróżnicze zaglądnijcie do naszego cyklu recenzji:
PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA: wielki świat i egzotyka.
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel