local_cafe Schronisko PTTK Kudłacze
os. Kudłacze -
32-432 Pcim
map zobacz na mapie
call 604 876 110     www.www.kudlacze.pttk.pl

check_circle  Plac zabaw na powietrzu
check_circle  W lokalu dostępne są napoje alkoholowe
check_circle  Parking
Urocze, kameralne schronisko to raj dla rodzin z dziećmi. Na rozległej łące poza wielką przestrzenią i widokami na góry na dzieciaki czeka plac zabaw oraz zagroda z kurami i kaczkami.W schronisku drobne pamiątki, proste dania: zupy, naleśniki, racuchy, pieczone kiełbaski. Jeśli mamy więcej czasu możemy zakupić o „zestaw ogniskowy” i samemu upiec kiełbaski.

Po szerszą panoramę warto zejść kilkanaście metrów w dół czarnym szlakiem w stronę Pcimia ‒ tu czeka na nas łańcuch Tatr od południa i królująca nad okolicą sylwetka Babiej Góry na zachodzieJak dojść/ dojechać?
Najłatwieszy dojazd do schroniska: z zakopianki skręcamy do Pcimia, kierujemy się na południe – za drogowskazem na Kudłacze. Wąska, ale asfaltowa droga prowadzi nas prawie pod samo schronisko. Z oznaczonych parkingów na prywatnych łąkach (opłata ok 3 zł/dzień) dochodzimy do schroniska czarnym szlakiem w 5-10 min. Droga to asfalt i betonowe płyty – można nawet zabrać wózek lub osobę niepełnosprawną.Pieszo możemy tu dojść z Poręby: krócej czerwonym szlakiem przez Działek lub dłużej i ciekawiej zielonym szlakiem przez Kamiennik i Suchą Polanę .

Z Kudłaczy warto wybrać się przez Łysinę do Obserwatorium na Lubomirze: czerwonym lub czarnym szlakiem . Inny miły spacer to wyprawa zielonym szlakiem na Suchą Polanę (ok. 45 min w jedną stronę, na polanie: pomnik AK, a wiosną krokusy).


Sucha Polana i Łysina

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel