region

WYBIERZ REGION

Kraków Wrocław Warszawa Zakopane Rabka Nowy Sącz Tarnów Rzeszów Poznań Łódź Świnoujście Trójmiasto Toruń Zielona Góra Tatry Morze zachód Morze wschód Gorce Pieniny Beskidy wsch Beskidy zach Bieszczady Sudety Karkonosze Stołowe Świętokrzyskie Kotlina Kłodzka Jura Krakowska Roztocze Puszcza Biało- wieska Polesie

Zarabie i Góra Chełm Myślenice
ul. Parkowa -
32-400 Myślenice

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
check_circle  Wyciąg lub stok narciarski dla dzieci
Myślenickie Zarabie to idealne miejsce łączące w sobie wiele atrakcji dla dzieci (park, dwa duże place zabaw) z górskim już klimatem i krajobrazem oraz wieloma trasami pieszymi, rowerowymi i narciarskimi.

Znajdziemy tu rozciągający się wzdłuż płynącej Raby park z dużym, zacienionym placem zabaw z małym zjazdem tyrolskim dla dzieci. W parku alejki spacerowe i ścieżki rowerowe, liczne punkty gastronomiczne.

Wzdłuż brzegów Raby ciągną się kamieniste plaże - idealne miejsce do wrzucania kamyków do rzeki - czyli to co bobasy lubią najbardziej.

Niedaleko parku (idąc szlakiem czerwonym) możemy zwiedzić Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą z ruinami średniowiecznej warowi, która dawniej strzegła szlaku handlowego z Węgier do Polski.

Dużą atrakcją jest również Góra Chełm z wyciągiem krzesełkowym - część jeżdżących krzesełek jest podwójna - można więc spokojnie jechać razem z dzieckiem. Za równo przy wsiadaniu, jak i przy wysiadaniu otrzymujemy pomoc w posadzeniu dziecka na krzesełko. Krzesełka są głębokie, przed sobą mamy poręcz więc jazda jest dość bezpieczna. Od strony rodzica poręcz jest wyższa (dzięki temu możemy jechać nawet z dzieckiem na kolanach), od strony dziecka część poręczy jest obniżona. Poza poręczą brak dodatkowych zabezpieczeń (np pasów). Cały czas jedziemy w cieniu drzew, co jest zbawienne w upalny dzień. Wyciągiem krzesełkowym możemy także przewieźć rowery.

Kolejka czynna cały rok. Czas jazdy to około 19 minut. Cena biletu w jedną stronę normalny to około 12 zł, w obie strony 16 zł.

Na górze Chełm znajdziemy liczne szlaki piesze, rowerowe, narciarskie (w tym prowadzący na dół szlak asfaltowy), bar typu fast food z tarasem widokowym, oraz idąc dalej zielonym szlakiem wieżę widokową.

Płatny parking przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.
wyciąg krzesełkowy na górę Chełm


taras na wieży widokowej na górze ChełmAutor: adelina
Data dodania / aktualizacji:2014-09-07

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel