Zarabie i Góra Chełm Myślenice
ul. Parkowa -
32-400 Myślenice
map zobacz na mapie

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
check_circle  Wyciąg lub stok narciarski dla dzieci
Myślenickie Zarabie to idealne miejsce łączące w sobie wiele atrakcji dla dzieci (park, dwa duże place zabaw) z górskim już klimatem i krajobrazem oraz wieloma trasami pieszymi, rowerowymi i narciarskimi.

Znajdziemy tu rozciągający się wzdłuż płynącej Raby park z dużym, zacienionym placem zabaw z małym zjazdem tyrolskim dla dzieci. W parku alejki spacerowe i ścieżki rowerowe, liczne punkty gastronomiczne.

Wzdłuż brzegów Raby ciągną się kamieniste plaże - idealne miejsce do wrzucania kamyków do rzeki - czyli to co bobasy lubią najbardziej.

Niedaleko parku (idąc szlakiem czerwonym) możemy zwiedzić Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą z ruinami średniowiecznej warowi, która dawniej strzegła szlaku handlowego z Węgier do Polski.

Dużą atrakcją jest również Góra Chełm z wyciągiem krzesełkowym - część jeżdżących krzesełek jest podwójna - można więc spokojnie jechać razem z dzieckiem. Za równo przy wsiadaniu, jak i przy wysiadaniu otrzymujemy pomoc w posadzeniu dziecka na krzesełko. Krzesełka są głębokie, przed sobą mamy poręcz więc jazda jest dość bezpieczna. Od strony rodzica poręcz jest wyższa (dzięki temu możemy jechać nawet z dzieckiem na kolanach), od strony dziecka część poręczy jest obniżona. Poza poręczą brak dodatkowych zabezpieczeń (np pasów). Cały czas jedziemy w cieniu drzew, co jest zbawienne w upalny dzień. Wyciągiem krzesełkowym możemy także przewieźć rowery.

Kolejka czynna cały rok. Czas jazdy to około 19 minut. Cena biletu w jedną stronę normalny to około 12 zł, w obie strony 16 zł.

Na górze Chełm znajdziemy liczne szlaki piesze, rowerowe, narciarskie (w tym prowadzący na dół szlak asfaltowy), bar typu fast food z tarasem widokowym, oraz idąc dalej zielonym szlakiem wieżę widokową.

Płatny parking przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.
wyciąg krzesełkowy na górę Chełm


taras na wieży widokowej na górze ChełmAutor: adelina
Data dodania:2014-09-07


comments powered by Disqus
cancel