Najłatwiejsza trasa z Myślenic do schroniska Kudłacze

w pobliżu: Myślenice
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
straighten  Długość 9.6km
timer Czas 4h 4min
north_east Wzniesienia 670m
south_east Zejścia 232m
Profil wysokości:
max 726 m min 288 m
terrain  Nachylenia terenu

Do schroniska Kudłacze można dojść z Myślenic trzema szlakami PTTK, czerwonym, niebieskim i zielonym. Wszystkie one mają wąskie leśne i strome fragmenty. Poniższa trasa to wygodny, szeroki, spacerowy trakt - połączenie świetnej ścieżki edukacyjnej "Zostań  pomocnikiem leśnika" oraz niebieskiego i czerwonego szlaku. Trudno ją wyszukać przez mapy szlaków PTTK, gdyż te szlaki nie łączą się - jednak znajduje się pomiędzy nimi wygodna droga wyłożona betonowymi płytami. Podsumowując - przez całą trasę od Myślenic aż do schroniska Kudłacze jesteśmy w stanie przejść wygodnymi, szerokimi, leśnymi, utwardzonymi drogami. Trasa zdecydowanie najbardziej przez nas polecana!

Początek trasy - ścieżka edukacyjna "Pomocnik leśnika"

Trasę zaczynamy przy ul. Zacisze odchodzącą od ronda przy Zarabiu w Myślenicach - idziemy nią aż do końca, gdzie trafiamy na szeroki leśny trakt. To właśnie ścieżka edukacyjna "Pomocnik leśnika". Znajdziemy tu liczne ławki do rodzinnego odpoczynku, a planując wcześniej trasę można odebrać z nadleśnictwa książeczki z zadaniami i rozwiązywać je w trakcie spaceru - zmierzając do schroniska warto  mieć jednak na uwadze, że trasa do niego jest dość długa więc może dłuższe postoje na samym jej początku mogą w przypadku dzieci nie być dobrym pomysłem.

Początek trasy - ul. Zacisze
Zostań pomocnikiem leśnika
Ścieżka edukacyjna - "Zostań pomocnikiem leśnika"
Ścieżka edukacyjna - "Zostań pomocnikiem leśnika"

Niebieski szlak

Ścieżką edukacyjną "Zostań pomocnikiem leśnika" dochodzimy do niebieskiego szlaku, którym kontynuujemy wycieczkę - miejscami nawet robi się widokowo! Ważne, by nie przegapić momentu, gdy niebieski szlak skręca w stronę Trzemeśni - my idziemy w przeciwnym kierunku, w stronę przysiółka Styrek!

Z Myślenic na Kudłacze - niebieski szlak
Z Myślenic na Kudłacze - niebieski szlak
Z Myślenic na Kudłacze - niebieski szlak

Pomiędzy niebieskim a czerwonym

To właśnie najbardziej problematyczny moment na trasie, gdyż zbaczamy z wytyczonego niebieskiego szlaku i musimy przejść na czerwony drogą przez przysiółek Styrek - jest jednak ona bardzo charakterystyczna, szeroka, zbudowana z betonowych płyt. Tutaj nabieramy wysokości, doroga jest naprawdę stroma, ale wygodna!

Z Myślenic na Kudłacze - przejście z niebieskiego do czerwonego szlaku
Z Myślenic na Kudłacze - przejście z niebieskiego do czerwonego szlaku
Z Myślenic na Kudłacze - przejście z niebieskiego do czerwonego szlaku

Czerwony szlak do schroniska Kudłacze

Dalej wchodzimy na oznaczony, czerwony szlak, którym dojdziemy aż do schroniska - fragmentem prowadzący mało uczęszczaną, asfaltową drogą. Początkowo dochodzimy do do szczytu Działek, w którego okolicy znajdziemy miejsce na odpoczynek i polany.

Z Myślenic na Kudłacze - czerwony szlak
Z Myślenic na Kudłacze - czerwony szlak
Z Poręby przez Działek na Kudłacze - czerwony szlak

Schronisko Kudłacze

Ufff, nareszcie cel wycieczki! Kameralne, niewielkie schronisko - za to położone najbliżej Krakowa! Tu zjemy ciepły posiłek, odpoczniemy. Przy schronisku dzieci znajdą plac zabaw, a my miejsce na ognisko.

Schronisko PTTK na Polanie Kudłacze

Schronisko PTTK na Polanie Kudłacze

Schronisko PTTK na Kudłaczach - tak blisko Krakowa, że można się tu wybrać chociażby na poobiedni rodzinny spacer, zorga ...

Schronisko PTTK Kudłacze
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Okolica Krakowa


Wczytuję komentarze ...
cancel