face Z Poręby przez Działek na Kudłacze
Miejscowość: Poręba (k/ Myślenic) w pobliżu: Myślenice, Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Okolica Krakowa Małopolskie Beskidy-wschód

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Plac zabaw na trasie
Dojazd: najwygodniej zaparkować w Porębie w okolicy Kościoła. Jadąc od Krakowa warto w nawigacji wpisać miejscowość Trzemeśnia - Poręba to następna miejscowość, ale z racji popularnej nazwy wpisując Poręba możemy trafić w zupełnie inne miejsce.

Parking koło Kościoła

Długość trasy: 4 km od parkingu do schroniska (8 km w obie strony) - idąc z pięcioletnią córką trasa zajęła nam około 1,30 w jedną stronę.

Schronisko Kudłacze należy do Beskidu Makowskiego. Dojazd z Krakowa do miejsca rozpoczęcia wędrówki zajmuje do godziny. Wyjeżdżając z Krakowa należy się kierować na Dobczyce.

Wyprawę rozpoczynamy w Porębie, skąd wybieramy zielony szlak w stronę szczytu Działek. Początkowo - przez ok 30 min szlak wiedzie asfaltową drogą, jednak o sporym nachyleniu - w lecie duże nasłonecznienie!.

Później szlak przechodzi polną ścieżką przez łąkę i dopiero tuż przed szczytem Działek szlak wchodzi w niewielki lasek. Tu zmieniamy szlak na czerwony, po czym znowu wychodzimy na asfalt... ale przynajmniej już nie tak stromy.

Dopiero ostatnie 30 min trasy to droga leśna, w większości dość stromym kamienistym żlebem.

Schronisko PTTK Kudłacze jest niesamowicie urocze! Nieduże, przytulne, ozdobione rzeźbionymi figurkami.

Przed schroniskiem plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalnią oraz zagroda z kurami i kaczkami.

My trafiliśmy do schroniska Kudłacze 27 grudnia więc dodatkowego uroku dodawały Świąteczne dekoracje.Małemu piechurowi z pewnością spodoba się dyplom zdobywcy schroniska oraz pieczątka.

W schronisku koniecznie trzeba spróbować pysznego bigosu!!! i szarlotki!!!

Do Poręby można zejść "drugą stroną" - zielonym szlakiem przez Kamiennik . Ta trasa jest dłuższa, bardziej urozmaicona, w większości wiedzie przez las.Trasa spokojnie do pokonania z Dzieciaczkiem w nosidle czy chuście!stroma asfaltowa droga (widok z góry), fot. Małgorzata Łapka


niewielki lasek na szczycie Działekasfaltowa droga c.d.leśny żleb - jeszcze ok. 30 min do schroniskaschronisko Kudłacze i plac zabaw,Autor: Ula + Marfusza
Data dodania:2017-06-01


Wczytuję komentarze ...
cancel