Gdzie na wycieczkę? W okolice Krakowa - trasy i miejsca

OKOLICE KRAKOWA - GDZIE NA WYCIECZKĘ?
propozycje wycieczek jednodniowych i weekendowych


Słoneczne dni najchętniej spędza się poza domem. Dla mieszczuchów zwykle to czas ucieczki poza miasto. Zapracowani w tygodniu zwykle nie mamy czasu wcześniej zaplanować weekendowego wyjścia, a gdy weekend nas "zaskoczy" na szybko staramy się coś wyszukać. Gdzie wybrać się pod Kraków? Poniżej krótka ściąga.

Ojcowski Park Narodowy i Dolina Prądnika

To krajobrazowa perełka regionu. Spacerujemy wśród przepięknych wapiennych skał. Trasa asfaltowa, bez ruchu samochodowego, doskonała na  spacer z wózkiem lub rodzinną wycieczkę rowerową. 

Skała Rękawica - Ojcowski Park Narodowy

Zamek Tenczyn w Rudnie i Puszcza Dulowska

Odnowione ruiny Zamku Tenczyn to naprawdę fajny cel rodzinnej wycieczki, a w okalającej zamek Puszczy Dulowskiej znajdziecie kilometry asfaltowych, bezpiecznych dróg rowerowych na spacer z wózkiem lub dla małych rowerzystów.

Zamek Tenczyn w Rudnie - dziedziniec

Schronisko PTTK Kudłacze

To położone najbliżej Krakowa schronisko górskie! Podobno da się tu dojść z Krakowa nawet na piechotę! Schronisko jest łatwodostępne dla rodzin z dziećmi.

Trzebinia - kamieniołom i kąpielisko

Lubicie odpoczywać na plaży? Pewnie tak - zwłaszcza, gdy znajduje się w otoczeniu wysokich wapiennych ścian kamieniołomu. Zalew Balaton w Trzebini to ciekawe miejsce na rodzinny wypad, możliwy przejazd tyrolką nad zalewem!

Balaton Trzebinia

Kopalnia Soli Bochnia

Ile wart jest… jeden bałwan? Gdzie powstawały bałwany i dlaczego polski król, by je chronić budował szlaki i warowne zamki? Odpowiedzi poszukajcie koniecznie z latarką w ręku w najstarszej kopalni soli w Polsce - Kopalni Soli w Bochni. 

Kopalnia Soli Bochnia

Przylasek Rusiecki

Odnowione kąpielisko w Krakowie znajdujące się w dzielnicy Nowa Huta to pomysł na rodzinny wypad nie tylko w gorące wakacyjne dni. Gdy nie ma plażowiczów możemy tu drewnianymi podestami  pospacerować z lornetka i poobserwować buszujące wśród trzcin ptaki.

Przylasek Rusiecki - drewniane pomosty

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

To nie tylko sam klasztor, ale także prowadząca do niego asfaltowa trasa rowerowa wałami Wisły sprawia, że opactwo w Tyńcu do świetna propozycja na całodzienny aktywny, rodzinny wypoczynek.

Ścieżka rowerowa do Tyńca.

Dolina Grzybowska - kamieniołom i las w Zabierzowie

Odnowiony kamieniołom w Zabierzowie to ciekawe miejsce na poleniuchowanie na kocu. Znajdziemy tu wyznaczone miejsca na ognisko, a w okolicznym Lesie Zabierzowskim wiele spacerowych ścieżek (także asfaltowych) na rodzinną wycieczkę.

Kamieniołom Zabierzów

Zobacz także:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel