Pod choinkę dla młodego podróżnika

Książka pod choinkę tu u nas "świąteczny element obowiązkowy", niczym barszcz z uszkami i pierniczki! Co wybierzemy tym razem?

Z uwagi na trudny czas, który wielu z nas zamknął w czterech ścianach oraz wciąż stojące pod znakiem zapytania marzenia o dalekich wyprawach proponujemy Wam zestaw 13 książkowych nowości, które zabiorą Was w podróż bez ruszania się z domu!

Pod choinkę dla młodego podróżnika

1. DLA NAJMŁODSZYCH proponujemy bajkową wyprawę po krainach kształtów NIESAMOWITA PODRÓŻ TOBIASZA (wyd. Skrzat). W zabawnej treści kryje się ważne przesłanie...

NIESAMOWITA PODRÓŻ TOBIASZA

2. DLA TYCH CO LUBIĄ PODRÓŻE... I PSY znaleźliśmy komiks o pierwszym etapie podróży dookoła świata: PODRÓŻE Z PAZUREM. HISTORIA ŁAPĄ PISANA (wyd. Dookoła Świata)

PODRÓŻE Z PAZUREM. HISTORIA ŁAPĄ PISANA

3. DLA PODRÓŻUJĄCYCH W WYOBRAŹNI: 12 niesamowitych opowieści z podróży, czyli PIEŚNI ZAGINIONEGO KONTYNENTU (wyd. Dwukropek).

 
PIEŚNI ZAGINIONEGO KONTYNENTU

4. DLA WILKÓW MORSKICH: Pełna niespodzianek podróż przez ocean, czyli DOBA NA OCEANIE. JAK PRZEPŁYNĄĆ ATLANTYK (wyd. Druganoga) to morze ciekawostek, a także opowieść o niezwykłej zaradności i pomysłowości!

DOBA NA OCEANIE. JAK PRZEPŁYNĄĆ ATLANTYK

5. DLA TYCH CO KOCHAJĄ ZIMĘ: Tęsknicie za śniegiem, lodem i mrozem? Książka MAREK KAMIŃSKI. JAK ZDOBYĆ BIEGUNY ZIEMI... W ROK (wyd. Druganoga) zabierze Was na polarną wyprawę!

MAREK KAMIŃSKI. JAK ZDOBYĆ BIEGUNY ZIEMI... W ROK

6 i 7: DLA PODRÓŻUJĄCYCH W CZASIE polecamy przygodę z agentkami, które przeniosą nas do Europy sprzed ponad 100 lat: PARYŻ W OGNIU! i SZPIEDZY W PETERSBURGU (wyd. Dwukropek).

PARYŻ W OGNIU! i SZPIEDZY W PETERSBURGU

8. DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ LEPIEJ POZNAĆ POLSKĘ  mamy nietypowy, "rekordowy" przewodnik: POLSKA NAJ... KSIĘGA MIEJSC WYJĄTKOWYCH

POLSKA NAJ... KSIĘGA MIEJSC WYJĄTKOWYCH

9. DLA KOCHAJĄCYCH PODRÓŻE Z DRESZCZYKIEM: owiana legendą o Golemie rodzinna wycieczka do Pragi, połączona z rozwiązywaniem tajemniczej krzyżówki, czyli ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA (wyd. Dookoła Świata)

ZAKLĘCIE DLA GOLEMA. PRAGA

 

10. DLA MŁODYCH SZPIEGÓW mamy paryską przygodę w towarzystwie najmłodszej (i najsprytniejszej) ekipy współpracowników brytyjskiego wywiadu: MIEJSCY SZPIEDZY. MIASTO ŚWIATEŁ  (wyd. Dwukropek). 

MIEJSCY SZPIEDZY. MIASTO ŚWIATEŁ

11. DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ UCIEC GDZIE PIEPRZE ROŚNIE: egzotyczna podróż do Azji, czyli XIN CHAO. WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH (wyd. Dwie Siostry).

XIN CHAO! WIETNAM DLA DOCIEKLIWYCH

12. DLA TYCH CO LUBIĄ "BAJKI DLA DUŻYCH DZIECI" (i kochają jeże): niebezpieczna wyprawa z wieloma przygodami (i ważnym przesłaniem!): ELORA. WIELKA WYPRAWA (wyd. Dreams)

ELORA. WIELKA WYPRAWA

...a na deser numer 13: uniwersalny PORADNIK MŁODEGO PODRÓŻNIKA (wyd. Dwukropek), bo czy na pewno wiecie już wszystko o podróżach? Przecież już wkrótce wyruszymy w drogę! Warto rozpocząć przygotowania już dziś!

PORADNIK MŁODEGO PODRÓŻNIKA

Czy jest coś co łączy przedstawione tytuły?

Jak to często bywa w przypadku książek podróżniczych są one opowieścią o sile człowieka, dążeniu do celu i realizacji (często szalonych!) marzeń. Towarzyszenie podróżnikom w ich wyprawach to także "praktyczna lekcja" przezwyciężania swoich słabości oraz radzenia sobie z porażkami i niespodziewanymi problemami.

Także Wam życzymy takiej niezwykłej siły, wytrwałości i cierpliwości, a także... pomysłowości!

Wyniki konkursu:

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia konkursowe i całą masę pomysłów: jak podróżujecie (lub zamierzacie podróżować) tej zimy: dokąd się wybierzecie (naprawdę, lub w wyobraźni), co czytacie, w co gracie i w co się bawicie.
Przede wszystkim dziękujemy za piękne dziecięce (i młodzieżowe) prace! Widać, że nuda Wam nie straszna!

Ponieważ otrzymaliśmy łącznie 40 zgłoszeń wyślemy 4... a może jednak trochę więcej paczek?
Tym razem wybraliśmy zgłoszenia: Ewy Filipowicz, Eweliny Siwek, Kamili Majcherskiej, Krysi Bryzik, Karoliny K-a, Edwina Vega Aquino, Natalii Ziomek, Małgorzaty Pawłowskiej, Ewy Zelek oraz Emilki i Karolinki Radzik.

Laureatów prosimy o podanie danych do wysyłki (wraz z nr telefonu) na e-mail konkurs.trasadlabobasa@gmail.com
Postaramy się zdążyć z wysyłką przed Świętami, a paczki dotrą do Was jeszcze w tym roku!

PS. Śledźcie też nasze "nieustające konkursy", w których za opisy ciekawych tras i miejsc również wysyłamy książki: W POLSKĘ BEZ PLECAKA oraz PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel