Elora. Wielka wyprawa

Baśń o jeżach

Kto nie zauważył skrywającego się na okładce małego, kolczastego zwierzaka może dopiero po kilku stronach lektury zorientuje się, że bohaterami opowieści będą... jeże!

Nie przypominają one jednak słodkich tuptusiów z kreskówek dla najmłodszych. To zorganizowana społeczność, która ma swoją historię, kultywuje tradycje i zwyczaje, przechowuje pamięć do dawnych bohaterach, a także przekazywaną z pokolenie na pokolenie legendę o wszechmocnej Srebrnej Tarczy Stworzeń i krainie szczęśliwości jeży zwanej Elora...

ELORA. WIELKA WYPRAWA
ELORA. WIELKA WYPRAWA

Bajka dla "dużych dzieci"

Jeże mają swoje małe słabości (np. panicznie boją się wody i Wielkiej Rzeki), lubią dobrze zjeść i się wyspać, ale potrafią też zdobyć się na wielką odwagę: szczególnie, gdy trzeba stanąć w obronie słabszych, krewnych lub przyjaciół.

Niestety gromada jeży ma też groźnych wrogów: tajemnicze drapieżne turnie. To z ich powodu grupka młodych, odważnych kolczastych wyruszy na wielką wyprawę. Pozostali będą zajmą się organizacją obrony osady, niestety nie obędzie się bez ofiar...

ELORA. WIELKA WYPRAWA
ELORA. WIELKA WYPRAWA

Wielka wyprawa małych jeży

W czasie podróży wędrowcom przyjdzie nie raz zmienić plan, cel także okaże się wcale nie tak jednoznaczny jak się wydawało... Przywódca grupy, kolczasty Krążek stanie przed trudnym wyborem: czy zrealizować fantastyczne, utopijne marzenie, czy ratować to co zna i kocha, mimo, że nie jest do końca idealne...?

ELORA. WIELKA WYPRAWA
ELORA. WIELKA WYPRAWA

A zakończenie? Zdradzimy Wam, że wiele sekretów się wyjaśni, ale niektóre wątki pozostaną tajemnicą... Jak powiedział stary jeż Mateusz: nie zawsze trzeba szukać odpowiedzi. Czasami wystarczy poczekać, może odpowiedź sama cię znajdzie?

ELORA. WIELKA WYPRAWA
ELORA. WIELKA WYPRAWA

K. Niedźwiedzki, Elora. Wielka Wyprawa

Wydawnictwo Dreams

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel