Elora. Wielka wyprawa

Baśń o jeżach

Kto nie zauważył skrywającego się na okładce małego, kolczastego zwierzaka może dopiero po kilku stronach lektury zorientuje się, że bohaterami opowieści będą... jeże!

Nie przypominają one jednak słodkich tuptusiów z kreskówek dla najmłodszych. To zorganizowana społeczność, która ma swoją historię, kultywuje tradycje i zwyczaje, przechowuje pamięć do dawnych bohaterach, a także przekazywaną z pokolenie na pokolenie legendę o wszechmocnej Srebrnej Tarczy Stworzeń i krainie szczęśliwości jeży zwanej Elora...

ELORA. WIELKA WYPRAWA

Bajka dla "dużych dzieci"

Jeże mają swoje małe słabości (np. panicznie boją się wody i Wielkiej Rzeki), lubią dobrze zjeść i się wyspać, ale potrafią też zdobyć się na wielką odwagę: szczególnie, gdy trzeba stanąć w obronie słabszych, krewnych lub przyjaciół.

Niestety gromada jeży ma też groźnych wrogów: tajemnicze drapieżne turnie. To z ich powodu grupka młodych, odważnych kolczastych wyruszy na wielką wyprawę. Pozostali będą zajmą się organizacją obrony osady, niestety nie obędzie się bez ofiar...

ELORA. WIELKA WYPRAWA

Wielka wyprawa małych jeży

W czasie podróży wędrowcom przyjdzie nie raz zmienić plan, cel także okaże się wcale nie tak jednoznaczny jak się wydawało... Przywódca grupy, kolczasty Krążek stanie przed trudnym wyborem: czy zrealizować fantastyczne, utopijne marzenie, czy ratować to co zna i kocha, mimo, że nie jest do końca idealne...?

ELORA. WIELKA WYPRAWA

A zakończenie? Zdradzimy Wam, że wiele sekretów się wyjaśni, ale niektóre wątki pozostaną tajemnicą... Jak powiedział stary jeż Mateusz: nie zawsze trzeba szukać odpowiedzi. Czasami wystarczy poczekać, może odpowiedź sama cię znajdzie?

ELORA. WIELKA WYPRAWA

K. Niedźwiedzki, Elora. Wielka Wyprawa

Wydawnictwo Dreams

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel