face Droga pod Reglami
Miejscowość: Zakopane
Kraj: Polska  
Region:  Zakopane Tatry

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Trasa w cieniu

Na szlak wejdziemy z samego Zakopanego

To biegnący u podnóża Tatr czarny szlak prowadzący skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Rozpoczyna się w Kuźnicach, biegnie przy skoczni Wielka Krokiew, by następnie obrzeżami Zakopanego poprowadzić nas aż do miejscowości Kiry, przy początku Doliny Kościeliskiej.

Szlak jest łatwy, kamienisty, o niewielkich nachyleniach terenu. Rozciąga się jeszcze poza granicami parku, jest bezpłatny i dopuszczona jest tu jazda rowerem. Trasę urozmaicają drewniane mostki i niewielkie, skalne wodospady. Niestety jest to szlak mało widokowy - ze szlaku widok mamy na Gubałówkę i Zakopane.

Odchodzi stąd wiele pięknych, tatrzańskich dolin:

Dolina Białego Potoku

To malownicza, prowadzona wąwozem skalnym dolina położona najbliżej Zakopanego. Uroku dodają jej skalne bramy, strome zbocza, iglice i liczne drewniane mostki nad szumiącym potokiem. WIĘCEJ>>

Dolina Strążyska

Zacieniona, dość płaska leśna trasa prowadzi nas do Polany Strążyskiej i wodospadu Siklawica. WIĘCEJ>>

Dolina Małej Łąki

To dość krótka dolinka o szerokiej, szutrowej drodze o niedużym nachyleniu terenu prowadząca do Polany Małej Łąki (piękny widok na góry). Polecamy ją szczególnie rodzinom z młodszymi dziećmi, które nie dadzą rady zajść daleko, a chcieliby dojść do punktu widokowego.

Dolina Kościeliska

Dłuższa dolina o asfaltowej nawierzchni w początkowej części trasy. Jeżdżą tu góralskie dorożki (sanie zimą). Na trasie bacówka, w której można zakupić świeże oscypki i napić się żętycy (serwatki z mleka owczego). Dolina prowadzi do Schroniska na Hali Ornak. WIĘCEJ>>
Autor: adelina
Data dodania:2017-12-31


comments powered by Disqus
cancel