Dolina Małej Łąki

w pobliżu: Zakopane
max 1170 m min 950 m
straighten 2.1km
timer 1h 4min
north_east 222m
south_east 3m
łatwa - trasa dostpna dla każdego, bez trudności terenowych
terrain  Nachylenia terenu
beach_access  Trasa w cieniu
warning  Zakaz wprowadzania psów

Dolina Małej Łąki to niedługa, leśna dolina prowadząca do Polany Małołąckiej. Mniej znana i mniej tłumnie uczęszczana, przez to bardziej spokojna i dająca kontakt z przyrodą. I choć sama dolina to leśna, mało widokowa ścieżka to szybko dochodzimy nią do Wielkiej Polany Małołąckiej - jednej z największych i najpiękniejszych polan w całych Tatrach! Tu mamy już widok na góry, miejsce odpoczynku i zabawy. Dodatkowo górską wycieczkę możemy kontynuować wcale nie tak trudną ścieżką na bardzo widokowy Przysłop Miętusi!

Polana Małołącka o poranku

Dolina Małej Łąki - dojazd, parking

Wejście do Doliny znajduje się w niewielkiej miejscowości Gronik ok. 4 km od centrum Zakopanego. Przy wejściu do doliny płatny parking. 

Dolina Małej Łąki - opis szlaku

Na całej długości doliny ścieżka jest szeroka, szutrowa, prowadzi lasem i łagodnie pnie się do góry - zdjęcie poniżej. Wygodny szlak bez dużych kamieni oraz stosunkowo niewielka długość Doliny (ok. 2 km) sprawia, że jest to ciekawa propozycja na pierwsze piesze górskie wycieczki z młodszymi dziećmi. Doliną dochodzimy do rozległej Polany Małołąckiej, gdzie możemy odpocząć i zrobić rodzinny piknik.

Dolina Małej Łąki
Dolina Małej Łąki

Polana Małołącka

Ta rozległa polana powstała na miejscu dawnego jeziora polodowcowego. Dawniej znajdowały się tu drewniana osada pasterska, a cała polana służyła do wypasu owiec, do dnia dzisiejszego nie ostał się niestety żaden szałas. Rozciąga się stąd widok na Giewont, Mały Giewont i urwisko Wielkiej Turni.

Polana Małołącka
Polana Małołącka

Co dalej?

Jeśli mamy jeszcze siłę na dalszą wędrówkę możemy zrobić pętlę - z Polany Małołąckiej dojść na Drogę pod Reglami i bardzo widokowy Przysłop Miętusi, z którego zejdziemy do Doliny Kościeliskiej. Nam taką pętelkę udało się zrobić z przedszkolakami. Z Doliny Kościeliskiej możemy wrócić do Zakopanego lub jeśli jesteśmy samochodem - wrócimy do parkingu Drogą pod Reglami. 

Dolina Małej Łąki - Ścieżka nad Reglami - Dolina Kościeliska

średnia
directions_walk

Dolina Małej Łąki - Ścieżka nad Reglami - Dolina Kościeliska

max 1200 m min 932 m
straighten 6.4km
timer 2h 22min
north_east 307m
south_east 303m

Zobacz także:

Tatry - najpiękniejsze doliny na spacer z dziećmi

Tatry - najpiękniejsze doliny na spacer z dziećmi

Doliny w Tatrach - która na wózek?Gdzie znajdziemy cień? Gdzie zjemy oscypka? Gdzie zobaczymy owce? Gdzie jest piękny wi ...

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Łatwe szlaki w Tarach dla dzieci. Atrakcyjne, widokowe, łatwe, a jednocześnie dające już satysfakcję chodzenia po górach. ...

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Macie już za sobą pierwsze przetarte szlaki, szukacie większych wyzwań, jednak nie dla was jeszcze strome granie, łańcuc ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Zakopane


Wczytuję komentarze ...
cancel