Dolina Małej Łąki - Ścieżka nad Reglami - Dolina Kościeliska

Miejscowość: Zakopane
max 1200 m min 932 m
straighten 6.4km
timer 2h 22min
north_east 307m
south_east 303m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia

To trasa-pętla: przepiękna widokowo, a przy tym stosunkowo nietrudna - nada się dla przedszkolaka. Idąc mijamy rozległe polany, na których możemy odpocząć. Jeśli szukacie trasy, na której poczujecie się jak w górach: bez asfaltu i pielgrzymki turystów, widokowej, a jednocześnie na tyle łatwej, by dało się ją przejść z młodszymi dziećmi - to właśnie jest jedna z ciekawszych propozycji! 

Nam udało się pokonać trasę z trzy- i czteroletnimi dziewczynkami, dla których był to pierwszy wyjazd w góry, jednak wcześniej miały już za sobą dłuższe spacery po mieście. Na trasę warto zabrać opaskę na uszy i chustkę pod szyję - będziemy szli odsłoniętym terenem, może trochę wiać.

Początek trasy - Dolina Małej Łąki

To krótka, leśna, zacieniona dolina z szeroką, szutrową drogą o niewielkim nachyleniu, wygodną i bezpieczną do przejścia nawet z młodszymi dziećmi. Taka trasa prowadzi nas do rozległej Polany Małołąckiej: doskonałej na odpoczynek i rodzinny piknik. 

Dolina Małej Łąki

łatwa
directions_walk

Dolina Małej Łąki

max 1170 m min 950 m
straighten 2.1km
timer 1h 4min
north_east 222m
south_east 3m
Polana Małołącka o poranku
Polana Małołącka o poranku

Zdobywamy Przełęcz

Z Polany Małołąckiej wchodzimy na czarny szlak prowadzący do Doliny Kościeliskiej. Jest to kamienista, leśna ścieżka prowadzącą pod górkę - to najtrudniejsza i najmniej przyjemna część trasy. Kamienie są duże, dość niewygodne dla małych nóżek, po deszczu może być ślisko i błotniście. Na szczęście ta część szlaku jest dość krótka. Po wyjściu z lasu roztacza się przed nami piękny widok - dotarliśmy na przełęcz! To Przysłop Miętusi - jedno z piękniejszych miejsc w Tatrach.

Przysłop Miętusi
Przysłop Miętusi
Przysłop Miętusi
Przysłop Miętusi

Ścieżką nad Reglami do Doliny Kościeliskiej

To bardzo widokowa trasa. Ścieżka jest tu szutrowa, szeroka, czasami zejścia są bardziej strome i łatwo o poślizg. Szlak prowadzi nas do asfaltowej drogi - początku Doliny Kościeliskiej. W znajdującej się Dolinie Kościeliskiej bacówce możemy kupić gorące oscypki i spróbować żętycy - serwatki z owczego mleka. Na końcu trasy (początek Doliny Kościeliskiej) restauracje, bary, przystanek busów, którymi możemy wrócić do Zakopanego.

Droga nad Reglami
Droga nad Reglami
Przysłop Miętusi - zejście w stronę Doliny Kościeliskiej
Przysłop Miętusi - zejście w stronę Doliny Kościeliskiej

Zobacz także:

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Łatwe szlaki w Tarach dla dzieci. Atrakcyjne, widokowe, łatwe, a jednocześnie dające już satysfakcję chodzenia po górach. ...

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Macie już za sobą pierwsze przetarte szlaki, szukacie większych wyzwań, jednak nie dla was jeszcze strome granie, łańcuc ...

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-11-10

Wiecej w regionie Zakopane


Wczytuję komentarze ...
cancel