Podróżuj w domu - gry z mapą

Zapraszamy w podróż po planszy! Przeżyjecie niezwykłe przygody, wcielicie się w podróżników i odkrywców, poczujecie dreszczyk rywalizacji, lub radość współpracy w drużynie (zupełnie niechcący poćwiczycie orientację na mapie świata, Europy, Polski lub miasta)... i to w dodatku: BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

1. Nasze ostatnie odkrycie: gra planszowa Wojciecha Cejrowskiego i Agnieszki Rajczak-Kucińskiej BOSO PRZEZ ŚWIAT.


UWAGA! To nie quiz, a gra strategiczno-ekonomiczna. Wiedza i ciekawostki z kart to "dodatek gratis" do rozgrywki.

2. FAUNA to także cały świat, ale tym razem zwierząt. Poznamy krainy geograficzne, bogactwo mało znanych gatunków zwierząt. Do rozgrywki przyda się garść wiedzy przyrodniczej, chociaż grę można potraktować też jako "zgadywankę": obstawiać losowo i liczyć na łut szczęścia.

3. i 4. Może wyruszymy w podróż pociągiem?WSIĄŚĆ DO POCIĄGU. EUROPA - gramy wprawdzie na historycznej mapie Europy, jednak miasta pozostają na swoim miejscu.WSIĄŚĆ DO POCIĄGU. POLSKA - tu gramy na współczesnej mapie Polski, przy okazji poznajemy położenie miast, charakterystyczne zabytki.

5. Gre edukacyjna POLSKA - tym razem typowy QUIZ dla całej rodziny:6. Co powiecie na "planszowe zwiedzanie" Krakowa? KOD KRAKOWA to gra strategiczna, dzięki której poznacie mnóstwo ciekawostek z poszczególnych dzielnic miasta.Chcecie jeszcze więcej zabawy z mapą?
Wydrukujcie konturową mapę Polski i stwórzcie własną planszówkę!

Zerknijcie też do naszego artykułu ZABAWY Z GEOGRAFIĄ - poznacie niezwykły zestaw edukacyjny MAPA POLSKI DLA DZIECI:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel