Zapraszamy Was do zabawy z geografią!

Czy można jednocześnie bawić się, uczyć geografii… i planować rodzinne wycieczki? Zobaczcie jakie cuda przygotowało dla najmłodszych podróżników wydawnictwo TWOJEMAPY.COM:

PO PIERWSZE MAPA-PLAKAT:

Mapa Polski dla dzieci - co znajdziesz w tubie?
Mapa Polski dla dzieci - co znajdziesz w tubie?

Na kolorowym plakacie znajdziecie to co najistotniejsze: miasta, województwa i regiony, rzeki i jeziora, pasma górskie i szczyty, ale przede wszystkim atrakcje dla dzieciaków: m.in. parki rozrywki, ogrody zoologiczne, ciekawe muzea i zabytki.

Standardowy wymiar plakatu to 68 x 48 cm (ale można zamówić i większą: 78 x 110 cm, oprawioną w plastikowe listwy lub nie). Mapa jest laminowana (można po niej pisać pisakiem suchościeralnym). W zestawie dostaniemy też zestaw kolorowych naklejek-znaczników oraz elegancką tekturową tubę. WIĘCEJ O MAPIE-PLAKACIE >>>

Mapa Polski dla dzieci - plakat z naklejkami

Mapa Polski dla dzieci - plakat z naklejkami

Mapa do zabawy: do zaznaczania, rysowania, naklejaniaSzukacie mapy Polski dla dzieci? Kolorowej, czytelnej, takiej po k ...

GOTOWI NA GEOGRAFICZNE WYZWANIA?

„Wyzwania” to aż 4 dwustronne laminowane plansze (68 x 48 cm) z 8 zestawami zadań: wyzwania dla najmłodszych, wyzwania administracyjne, górskie, geograficzno-przyrodnicze, wodne, „nad wodą”, kartograficzne i regionalne. Każda z kart to kilka zadań do zaznaczenia pisakami suchościeralnymi (stąd możliwość wielokrotnego użycia), ale także ciekawostki (np. profile pasm górskich i jezior).

Karty można kupić osobno, jednak…

NAJLEPIEJ W DUECIE, czyli DLACZEGO WYBIERAMY ZESTAW EDUKACYJNY „MAPA+WYZWANIA”?

Po pierwsze w zestawie mapa i karty z zadaniami są spięte pięcioma rozpinanymi metalowymi kółkami, a mapa naklejona na grubą tekturę (takie same usztywnienie znajdziemy i pod całym zestawem). Dzięki temu możemy mapę powiesić lub np. oprzeć o ścianę.

Na co zwróciliśmy uwagę testując zestaw „Polska dla dzieci”?

1. FORMAT jest optymalny, żeby zachować czytelność, a jednocześnie pozwolić dziecku objąć wzrokiem całość, a nie jedynie fragment. Aby jednocześnie rozłożyć mapę i kartę z zadaniem na biurku pewnie braknie miejsca, ale przecież od czego mamy podłogę? Poza tym mapa może wisieć nad biurkiem, a wtedy na blacie ląduje tylko robocza strona.

2. TREŚĆ ‒ na głównej, kolorowej mapie zaznaczono wybrane atrakcje dla dzieci, inspiracje dla rodzinnych wycieczek. Ktoś może powie, że wielu miejsc brakuje – i słusznie! Dzięki temu mapa nie jest przeładowana, a „puste plamy” zachęcają by wypełnić je zapiskami z własnych podróży!

3. PODZIAŁ TEMATYCZNY WYZWAŃ: jeżeli chcemy się skoncentrować na jednym z tematów, możemy taką uzupełnioną kartę powiesić na pierwszej stronie zestawu i zerkać przy okazji, aż się opatrzy i sama wryje w pamięć.

4. POŁĄCZENIE ZADANIA Z ROZWIĄZANIEM ‒ prawie wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na kolorowej mapie, która może służyć jako wzór przy rozwiązywaniu zadania (nie musimy szukać w innych źródłach). Jeśli chcemy sprawdzić swoją wiedzę i uporać się z wyzwaniem samodzielnie, mapy użyjemy jako potwierdzenie poprawności swojej pracy. Czasami pojawiają się dodatkowe pytania – np. o kolory flag sąsiadów Polski czy tablice rejestracyjne w poszczególnych województwach - tych informacji musimy już poszukać na własną rękę.

5. WIELORAZOWOŚĆ ‒ zarówno po kartach z wyzwaniami, jak i samej mapie możemy pisać i rysować suchościeralnymi pisakami wielokrotnie. Tej zalety nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć !

DLA KOGO? – DLA WSZYSTKICH!

Dla najmłodszych przygotowane jest osobne wyzwanie, na którym należy np. prześledzić bieg rzek, dorysować góry, zamki, swój dom… i żubra w Puszczy Białowieskiej.

Dzieci, które opanowały umiejętność czytania i pisania, (czyli od zerówkowicza po ucznia szkoły podstawowej) poradzą sobie z zadaniami, gdzie trzeba podpisać poszczególne obiekty na mapie. Starszaków (10+) zaciekawi zapewne wyzwanie kartograficzne, gdzie spotkają zadania ze skalą, przeliczaniem odległości oraz określeniem współrzędnych geograficznych.

I WRESZCIE… WYRUSZAMY W TRASĘ Z MAPĄ SAMOCHODOWĄ!

Jeszcze jedna propozycja to samochodowa mapa Polski dla dzieci na grubym, elastycznym plastikowym podłożu o wymiarach 30x35 cm. Na mapie tym razem znajdziemy tylko nazwy miejscowości (większych i mniejszych), które pomogą nam wyznaczyć trasę naszej podróży – zaznaczamy ją suchościeralnym pisakiem, a następnie stopniowo ścieramy… i już wiemy „czy daleko jeszcze?”

W zestawie dostaniemy samoprzylepne rzepy – dzięki nim możemy przypiąć mapę np. do okna lub tylnej strony fotela samochodowego, a pisak np. do mapy. Podłoże jest na tyle sztywne, że możemy też po prostu trzymać mapę na kolanach.

NA KONIEC:

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się nie tylko przez obserwację, ale przede wszystkim przez działanie. Aktywna zabawa z mapą: czy będzie to sumienne wykonywanie zadań, oznaczanie trasy podróży, czy „zwykłe bazgranie”, zaangażuje emocje i różne zmysły dziecka, a stąd już tylko mały krok, aby zdobyta w ten sposób wiedza została z nami na bardzo długo.

PAMIĘTAJCIE: na doświadczenie przyjemności obcowania z mapą oraz na ćwiczenie umiejętności jej czytania nigdy nie jest za wcześnie ‒ ani tym bardziej za późno!

Mapy możecie zamówić tu: sklep.twojemapy.com - tu zobaczycie plansze w powiększeniu i dowiecie się wszelkich szczegółów na ich temat.

A tu bezpośrednie linki do:

Mapa Polska dla dzieci PLAKAT

Mapa Polska dla dzieci KARTY Z WYZWANIAMI

Mapa Polska dla dzieci ZESTAW EDUKACYJNY (MAPA+WYZWANIA)

Mapa Polska dla dzieci WERSJA SAMOCHODOWA

Mamy nadzieję, że podróże palcem po mapach POLSKA DLA DZIECI zaowocują wieloma udanymi rodzinnymi wyprawami… którymi podzielicie się z innymi rodzicami, opisując je na naszym portalu! …i jeszcze pochwalimy się, że Fundacja „Trasa dla Bobasa” znalazła się wśród patronów medialnych tych wyjątkowych map, opracowanych przez TWOJEMAPY.COM. Dziękujemy za zaufanie!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel