Trasy trekkingowe w Krakowie? Kilka spacerów bez asfaltu

Lubicie wędrówki i piesze wycieczki?

Dla krakowskich włóczykijów poniżej przedstawiamy trasy w Krakowie na dłuższe spacerowanie - bez asfaltu!

Prawie górska trasa w Lesie Wolskim: Rezerwat Panieńskie Skały i Wolski Dół. Wąskie strome ścieżki, leśne schody, skały... a to wszystko w "wielkim mieście" z wygodnym dojazdem MPK!

Rezerwat Panieńskie Skały i Wolski DółA może macie ochotę na trasę dwóch kopców? Od Kopca Piłsudskiego przejdźcie koło Zoo, zjedźcie niebieskim szlakiem do Przegorzalskiej Przełęczy i kontynuujcie wspinaczkę na wzgórze Sikornik, zakończone zdobyciem Kopca Kościuszki!

Z Lasu Wolskiego na Kopiec KościuszkiUżytek Ekologiczny Dolina Prądnika - ślady bobrów w centrum miasta? Przejdźcie się zakolami Prądnika i zobaczcie to na własne oczy! Początek trasy przy Dworku Białoprądnickim z placem zabaw.

Użytek Ekologiczny Dolina PrądnikaMłynówka Królewska - mało kto wie, że to jeden z najdłuższych miejskich parków. Ciągnie się z Mydlnik (możecie tu podjechać MPK lub PKP). Z Mydlnik wzdłuż Młynówki prowadzi ścieżka szutrowa, miejscami dzika aż do Bronowic Małych (stąd zaczyna się asfaltowa część deptaku)aż po Aleje Słowackiego. Ciekawa jest również jej historia, gdyż dawniej wody Młynówki zaopatrywały w wodę pitną mieszkańców Krakowa oraz poruszały koła licznych młynów (także królewskich, stąd jej nazwa). Gotowi na wędrówkę jej śladami?

Młynówka KrólewskaTrasa Wałami Rudawy - prowadzi z Salwatora (lub Błoń)aż do Mydlnik! To wygodna szutrowa droga - nadaje się zarówno do pieszej wędrówki, wycieczki rowerowej, jak i na spacer z wózkiem.

Wały RudawyŁąki Nowohuckie - ścieżka dydaktyczna Łąki Nowohuckie to kolejna ciekawa propozycja na rodzinny, aktywny wypoczynek.

Trasa dydaktyczna Łąki NowohuckieCiekawa trasa i punkt widokowy na lotnisko (może nie w Krakowie lecz tuż, tuż za jego granicami). Trasa wiedzie przez pięknie położone pola, w oddali panorama Krakowa, a nad naszymi głowami podchodzące do lądowania samoloty.

Trasa do punktu widokowego na lotniskoA może znacie jakieś inne ciekawe ścieżki?
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel